Rezultate te kerkimit per termin: +Qendren +Spitalore +Universitare

Total: 449
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.504Z

Tenderet sigurohet lista me 200 barna ne Qendren Spitalore Universitare Nene Tereza

Drejtoria e Qendres Spitalore Universitare Nene Tereza ka perfunduar tenderimet ne masen 100 per barnat e ketij viti. Kete e deklaroi dje Ilir Dashi drejtori i QSUT-se. Dashi tha se te gjitha procedurat e tenderimit kane perfunduar dhe se keto dite po negociohet me firmat farmaceutike per lidhjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.777Z

Hetimet per video skandalin ne qendren spitalore Nene Tereza

brbrNje dite pas publikimit te video skandalit ne rrjetet sociale ku disa persona manifestojne sjellje me natyre seksuale ndaj nje shtetaseje te pa identifikuar policia e Tiranes ka arrestuar njerin prej te dyshuarve Hetuesit thane se kane vene ne pranga per ngacmim seksual 24-vjecarin nga Tepelena

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.986Z

Asgjesimi i mbetjeve spitalore

Ministria e Mjedisit premton se do të veë në kontroll mbetjet spitalore, të cilat deri më tani janë gjendur nëpër kazanët e mbeturinave në qytete apo dhe në ambiente të hapura. Kryeinspektori i Mjedisit konfirmon se janë sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.991Z

Mbetjet spitalore nis inspektimi ne spitalet publike

Pas situates problematike te krijuar nga mbetjet spitalore Inspektorati i Mjedisit i shoqeruar nga Inspektorati i Shendetit Publik nisi sot inspektimin e te gjitha spitaleve publike Inspektimi i cili do te shtrihet ne te gjithe Shqiperine nisi me spitalet publike per tu shtrire ne ditet ne vijim ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.903Z

Sherbimet e urgjences spitalore nuk funksionojne

0 Sherbimet e urgjences spitalore ne te gjithe vendin nuk funksionojne Ky konstatim vjen nga Urdheri i M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.833Z

Infeksionet spitalore, nuk maten

Edhe pse salla e kardiokirurgjise ne Qendren Spitalore Universitare "Nene Tereza" ka rezultuar me mikrobin e stafilokokut, ajo nuk eshte mbyllur. Kesaj here nuk behet fjale per ndonje pakujdesi, apo neglizhence nga ana e mjekeve dhe strukturave drejtuese. Por, behet fjale per nje problem te madh qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.580Z

Pacientet rrezikohen nga infeksionet spitalore

Gjysma e pacienteve qe shtrohen ne spitale pervec semundjes apo operacionit qe duhet te kurojne mund te perkeqesojne edhe me tej gjendjen e tyre shendetesore. Nga studimet e fundit rezulton se mbi 40 per qind e pacienteve me plage qe qendrojne apo jane te shtruar ne spitale marrin infeks

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama