Rezultate te kerkimit per termin: +Qendres

Meta: total 1000 / total_found 4922 / time 0.002 / keyword[0] qendres / docs[0] 4922 / hits[0] 6352 /
No Pic available
  • 2019-03-14

30 vjet pa dramaturgun dhe aktorin Hekuran Zhiti

30 vjet më parë, në 15 mars, mbylli sytë përgjithmonë autori i shumë komedive dhe dramave, por dhe i satirave në vargje, edhe elegjive, aktor profesionist, por dhe mësues i nderuar, Hekuran Zhiti (1911 1989). Vinte nga Tomorica, nga Mali i Tomorrit ose Olimpi i shqiptarëve. Në vitin 1932

LGBTI, Manjani dhe Shehu kundër ambasadorit Donald Lu
  • 2018-04-06

LGBTI, Manjani dhe Shehu kundër ambasadorit Donald Lu

Deputeti demokrat Tritan Shehu dhe ish-ministri Ylli Manjani kanë reguar ndaj deklaratës së ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, të cilëve u ka kërkuar të kenë kujdes me komentet e tyre mbi komunitetin LGBTI. Manjani i kujton ambasadorit Lu, se nëse ai ndjek statuset e tija në FB p

Këshilli Bashkiak miraton me 32 vota Buxhetin për vitin 2018
  • 2017-12-21

Këshilli Bashkiak miraton me 32 vota Buxhetin për vitin 2018

Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi me 32 vota  buxhetin e vitit të ardhshëm. Për vitin 2018, investimet e parashikuara nga Bashkia e Tiranës për tu zhvilluar në kryeqytet do të pësojnë një rritje prej 16%, krahasuar me vitin aktual. Gjatë prezantimit të buxhetit të Bashkisë së T

Prefekti i ri i Gjirokastrës, Noka: Shpërblim për të heshtur për trafikun e drogës
  • 2017-11-01

Prefekti i ri i Gjirokastrës, Noka: Shpërblim për të heshtur për trafikun e drogës

Emërimi i Astrit Alisë, ish-nëndrejtorit të Qendrës Ndërinstitucionale Operacionale Detare, në krye të prefekturës së Gjirokastrës, për deputetin demokrat Flamur Noka është një shpërblim që i jepet për të mbyllur gojën. Noka përmes një statusi në rrjetin social facebook, thot

BOTT PARALELE T CARLES PUIGDEMONT
  • 2017-10-29

BOTT PARALELE T CARLES PUIGDEMONT

Presidenti rajonal katalonjas i shkarkuar Carles Puigdemont ndodhet n nj kontradiktore. A sht kjo arsyeja, prse ai mban nj qendrim kontradiktor? Ai sht ulur n nj lokal n qytetin e tij t lindjes Girona dhe ha drek. Nj grup basketbollistsh dshirojn t bjn nj fotografi me t s’ka problem. Puigdem

No Pic available
  • 2017-10-07

Kush po i ngre kullat e mafies në Fier? Berisha nxjerr emrat: Të lidhur me Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha po publikuar mesazhin e një qytetari i cili i shkruan se më rregullimin e qendrës së qytetit të Fierit do tu prishen shtëpitë dhe bizneset. Berisha e ka postuar në faqen e tij Facebook, ku shkruan se në Fier po ngrihen kullat e mafies qeveritare. Cdo gje po be

No Pic available
  • 2017-09-29

Elbasan, në qendrën sociale ku kalojnë ditën të moshuarit e braktisur

Janë historitë e zakonshme që gjen në qendrën “Aid to the Balkans”, qendra “Buka e Jetës” në Elbasan, e cila funksionon që prej vitit 2004 për të mbështetur moshën e tretë. Çdo ditë aty paraqiten rreth 65 te moshuar shumë prej te cileve te braktisur e pa nje s