Rezultate te kerkimit per termin: +Qendro

Meta: total 488 / total_found 488 / time 0.000 / keyword[0] qendro / docs[0] 488 / hits[0] 764 /
Dora e hekurt e Ballukut prek edhe Albpetrol, shkarkohet drejtori (EMRI)
  • 2019-03-06

Dora e hekurt e Ballukut prek edhe Albpetrol, shkarkohet drejtori (EMRI)

Kastriot Bejtaj Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku e nisi me dorë të hekurt detyrën e re që i besoi kryeministri Edi Rama duke çmontuar në vetëm pak kohë klanin Gjiknuri në institucionin që drejton. Ajo shkarkoi disa drejtorë të rëndësishëm, ku i pari në listë ishte kreu

Rama dhe Balluku çmontojnë kupolën e Damian Gjiknurit
  • 2019-02-05

Rama dhe Balluku çmontojnë kupolën e Damian Gjiknurit

Edi Rama vendosi në mbledhjen e fund-dhjetorit të Asamblesë së PS-së të aplikonte një operacion Fshesa duke shkarkuar 7 nga benjaminët e tij, të cilëve u kishte besuar portofolet më të rëndësishme ministrore për më shumë se 5 vite. Mes tyre emri më i kompromentuar ishte ai i Damian

Ministrja Balluku shkarkon një tjetër drejtor! (EMRI)
  • 2019-01-22

Ministrja Balluku shkarkon një tjetër drejtor! (EMRI)

Belinda Balluku Drejtori i portit të Durrësit, Afrim Bakaj është shkarkuar sot nga detyra. Vendimi për shkarkimin e tij është marrë nga ministrja e re e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku, e cila më herët kishte shkarkuar edhe drejtorin e ARRSH-së, Afrim Qendro në lidhje

Skandali me Unazën, dorëhiqet administratori i OST
  • 2019-01-21

Skandali me Unazën, dorëhiqet administratori i OST

Dorëhiqet nga detyra, administratori i Operatorit të Sistemit të Transmetimit, Klodian Gradeci. Vendimi i tij vjen, pas skandalit të Unazës së Re, ku kompania DH Albania, e cilësuar si kompania fantazmë që fitoi një tender prej 12 milionë euro, për një linjë energjetike. Por pas zbuli

Skandali 18 mln euro te Unaza e Re, kreu i ARRSH-së thirret në Prokurori
  • 2019-01-16

Skandali 18 mln euro te Unaza e Re, kreu i ARRSH-së thirret në Prokurori

Ndërtimi i Unazës së Madhe të Tiranës është bllokuar që prej zbulimit të skandalit me kompaninë guaskë DH Albania, e cila kishte falsifikuar të dhënat, në momentin që kishte hyrë në garën për tenderin e Lotit 1 të këtij aksi. Më 7 dhjetor, ARRSH pezulloi punimet dhe zbatimin e

No Pic available
  • 2019-01-09

Gjiknuri jep lajmin e madh, ja kur përfundon autostrada Tiranë-Elbasan

Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri dhe Drejtori i ARRSH-së, Afrim Qendro inspektuan kantierin e hapur të autostradës Tiranë-Elbasan, në segmentin nga rrethrrotullimi i TEG drejt tunelit të Kërrabës. Kreu i ARRSH konfirmoi se tanimë punimet po shkojnë dr

Punimet në aksin Tiranë-Durrës, vlera e investimit 342 mijë euro
  • 2019-01-07

Punimet në aksin Tiranë-Durrës, vlera e investimit 342 mijë euro

Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri bashkë me Drejtorin e Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro inspektuan punimet që po kryhen në segmentin Tiranë-Qafë Kashar për ndërtimin e dy tombinove që zgjidhin problemin e përmbytjeve. Gjiknuri ka thënë se vler