Rezultate te kerkimit per termin: +Qendrs

Total: 291
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

Ndryshon vendim, Parësori, me borde për lirim dhe punësim të stafit mjekësor

Me propozim t ministrit t Shndetsis, Petrit Vasili, qeveria ka miratuar dje disa ndryshime n projektvendimin “Pr financimin e shrbimeve t kujdesit shndetsor parsor nga skema e detyrueshme t kujdesit shndetsor”, duke ngritur borde, t cilat mund t lirojn apo punsojn sta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

Qytetarët kundër projektit për shkatërrimin e qendrës

Prezantimi i masterplanit t qendrs s Kors, nga ana e studios gjermane sht shoqruar me debate nga ana e qytetarve. Banor t Kors kan krkuar nga studioja gjermane arsyet e ndryshimit t variantit fillestar t masterplanit, duke ngushtuar hapsirat publike dhe ato t gjelbra. Sipas qytetarve, ndryshimet e b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.704Z

Berisha përshëndet fitoren e të djathtës çeke: Evropa blu është e ardhmja

Kryeministri Sali Berisha prshndeti dje fitoren e thell t koalicionit t partive t qendrs s djatht n Republikn e ekis. Fitoren e aleates s Partis Demokratike t Shqipris, Berisha e vlersoi si nj dshmi dhe besim t madh t qytetarve ek dhe t mbar Evrops n vlerat e qendrs s djatht. &ld

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Borchardt: Shqipëria, arritje në luftën antikorrupsion

I pranishm n ceremonin e njvjetorit t QKL-s, ambasadori gjerman n Tiran vlersoi dje arritjet e deritanishme t qeveris shqiptare n luftn ndaj korrupsionit. Sipas Borchardt,antarsimi n NATO i Shqipris u arrit, prve reformave t tjera, edhe fal ngritjes s Qendrs Kombtare t Licencimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.548Z

OKB ndihmë për zonat e përmbytura në janar

Organizata e Kombeve t Bashkuara nprmjet agjencive te saj, UNDP, UNICEF dhe OCHA, ka dhuruar 253 mij dollar n form granti pr realizimin e disa projekteve n kuadr t riaftsimit t zons s prekur nga prmbytja n muajt janar-shkurt n Qarkun e Shkodrs. Marrveshja pr kt qllim u nnshkrua sot nga Ministri i Br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.278Z

Politika e qendrës, oportunizëm apo autonomi?

Midis atyre pak pikave ku u prqendruan punimet e kongresit t fundit t PS-s, u prmend shum shkarazi se tashm Partia Socialiste do t ket nj prirje drejt qendrs s majt, madje mund edhe t ndryshoj emr e t quhet Parti e Qendrs s Majt Liberale. I vetmi q reagoi pas ktyre ideve, ishte Kastriot Islam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.402Z

Prifti inauguron të parën qendër shërbimi për fëmijët me aftësi të kufizuara në Fier

Nn kujdesin e ministrit t Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, z. Dritan Prifti, u hap dje e para qendr shrbimesh pr fmijt me aftsi t kufizuara n qytetin e Fierit. Pr t inauguruar ngritjen e ksaj qendre, n bashkpunim me organizatn DEA, “Dyert e s Ardhmes”, ministri z.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama