Rezultate te kerkimit per termin: +Qenka +Kora

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] qenka / docs[0] 4414 / hits[0] 5181 / keyword[1] kora / docs[1] 222 / hits[1] 581 /
Martin Camaj ne 1957: Letra dhe studimi i panjohur mbi Kosovën
  • 2013-01-25

Martin Camaj ne 1957: Letra dhe studimi i panjohur mbi Kosovën

Një studim për Kosovën në regjimin e Titos, menjëherë pas viteve që pasuan Luftën e Dytë Botërore, kur ajo mbeti nën jugosllavi. Martin Camaj, 32 vjeçar, e shkroi këtë shënim mbi Kosovën sipas kërkesës së

No Pic available
  • 2010-07-07

Poetët nën malin e Moravës

U rrokullisn gurt poetik nga mali dhe zun vendin e tyre n Kor. sht krijuar nj tradit e bukur n kt qytet, duke natyralizuar nett poetike, net t bukura verore q pikojn ves mbi blirt dhe atit e shtpive dhe prhapin nj arom dehse n t gjith hapsirn e maleve dhe t fushs rreth e qark. Fa

Viktor Gjoka dhe skandali i dashurisë
  • 2010-06-07

Viktor Gjoka dhe skandali i dashurisë

Shënime nga udhëtimet në memorie IX. Kishte qenë vërtet aktor i preferuar, Viktor Gjoka i Teatrit Popullor. I kishte bërë për vete njerëzit me tri role, që s'arrihen sot, ose kështu pandehim nga nostalgjia. Fati i artistit që u bë i njohur me "Karnavalet e Korçës", "Revizori", "F