Rezultate te kerkimit per termin: +Qerim

Meta: total 750 / total_found 750 / time 0.000 / keyword[0] qerim / docs[0] 750 / hits[0] 1141 /
Qytetari i kërkon Ramës të shkojë në burg, kryeministri: Më merr të keqen
  • 2017-06-08

Qytetari i kërkon Ramës të shkojë në burg, kryeministri: Më merr të keqen

Është bërë zakon që kryeministri Rama bashkëbisedon me ndjekësit e tij në Facebook sa herë që ai poston diçka. Këtë herë një qytetari i ka kërkuar kryeministrit që të shkojë në burg bashkë me politikanët e tjerë. O Edi e ke fituar vettingun për gjyqtarët, fitoje edhe për po

Dossier/ Fillimet e industrisë së vajit të ullirit në Shqipëri
  • 2017-05-27

Dossier/ Fillimet e industrisë së vajit të ullirit në Shqipëri

I madh sa ulliri i Beratit si varietet, Ulliri i Qejfit në Elbasan si një destinacion pikniku, Ullinjtë e Skënderbeut në Krujë si një dëshmi historike, janë vetëm tre grimca të vogla që tregojnë se sa familjare është marrëdhënia e shqiptarëve me pemën e paqes. Si në të gjith

No Pic available
  • 2017-04-18

Françesk Radi- Këngë që le jehonë përjetësie

Esse-In Memoriam të Françesk Radit Nga Raimonda MOISIU Françesk Radi ishte njeri i përzemërt, fisnik dhe tejet modest, talent me shpirtin e lirë të një artisti të shkëlqyer, gjithmonë në kërkim të së bukurës, nën fuqinë e tingujve të kitarës në shtegtimin pafund të pasionit da

No Pic available
  • 2017-04-02

Identifikohet shqiptari i vrarë në Greqi

  Identifikohet 35-vjeçari shqiptar, i cili u vra në Athinë. Ai është Ilia Qerim Kulli, nga qyteti i Vlorës. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Menidhi të Athinës, ku shqiptari është goditur me dy plumba në koke dhe në kraharor. Sipas dëshmitareve okulare ai ndodhej në makinen e tij

Kamzë, sekuestrohen 50 kg kanabis në një makinë që vinte nga Lezha
  • 2017-03-31

Kamzë, sekuestrohen 50 kg kanabis në një makinë që vinte nga Lezha

Policia e Lezhës ka sekuestruar 50 kilogramë kanabis sativa, e cila po transportohej me një makinë. Makina ishte në vëzhgim nga Lezha dhe është ndaluar në Kamzë. Policia njofton se janë shoqëruar disa persona. Aksioni i bluve është ekzekutuar pas një procesi hetimor që ka zgjatur rr

INTERVISTA/ Babai i Alban Skënderajt: 16 ditët më të vështira të jetës time
  • 2017-02-05

INTERVISTA/ Babai i Alban Skënderajt: 16 ditët më të vështira të jetës time

Nga Entela Resuli DITA Qerim Skënderaj, fjalës i jep peshë dhe emocion. Është i ndjeshëm, ashtu si shumë krijues. Teksa e dëgjojmë e kuptojmë menjëherë se nga ka ngjarë i biri. E kemi fjalën për Alban Skenderaj. Qerimi është babai i tij. Dikur thoshin Albani, djali i Qerimit, por

Babai i Alban Skënderajt: 16 ditët më të vështira të jetës time
  • 2017-02-05

Babai i Alban Skënderajt: 16 ditët më të vështira të jetës time

Qerim Skënderaj, fjalës i jep peshë dhe emocion. Është i ndjeshëm, ashtu si shumë krijues. Teksa e dëgjojmë e kuptojmë menjëherë se nga ka ngjarë i biri. E kemi fjalën për Alban Skenderaj. Qerimi është babai i tij. Dikur thoshin Albani, djali i Qerimit, por ja që kohët ndrysho