Rezultate te kerkimit per termin: +Qesh

Meta: total 1000 / total_found 5905 / time 0.003 / keyword[0] qesh / docs[0] 5905 / hits[0] 8089 /
Të korruptuarit të kenë frikë!, SHBA paralajmëron klasën politike
  • 2019-04-09

Të korruptuarit të kenë frikë!, SHBA paralajmëron klasën politike

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka realizuar një intervistë ekskluzive me zotin Matthew Palmer, gjatë së cilës zoti Palmer i është përgjigjur edhe pyetjes nëse do të vazhdojë penalizimi amerikan me heqje vizash në kuadër të mbështetjes së luftës ndaj korrupsionit dhe krimit.

No Pic available
  • 2019-04-08

Valsi i Lumturisë i Ylljet Alikcës botohet në Francë me parathënie nga Kadare

Del në Francë romani Valsi i lumturisë, i shkrimtarit Ylljet Alicka, botuar nga shtëpia botuese Lesprit du temps, përkthyer nga Michel Aubry (Mishel Obri). Në parathënien e këtij botimi në gjuhën frënge shkrimtari Ismail Kadare shkruan ndër të tjera : « Një roman i shkruar me art dhe

No Pic available
  • 2019-04-06

Duke kujtuar Gëzim Erebarën (FOTO)

Një ditë, duke kërkuar në bibliotekën time, dora më ndaloi në një botim të vjetër të para dhjetë vjetëve, Shkëlqimi i meteorëve, botuar nga Toena, ku kisha përmbledhur një sërë artikujsh mbi kinematografinë franceze dhe veçanërisht për aktoret franceze dhe lojën e aktrimit, a

Joaquin Phoenix dhe të gjithë Jokers që pushtuan kinematografinë
  • 2019-04-05

Joaquin Phoenix dhe të gjithë Jokers që pushtuan kinematografinë

Kësaj here i takon Joaquin Phoenix për t’i dhënë fytyrë (dhe grin) Joker të tmerrshëm. Aktori është në të vërtetë në grupin e filmit që ka si protagonistin e saj gazin e çmendur. Joker, ky është titulli i filmit të ri DC, me regji nga Todd Phillips. Anëtarët e tjerë të p

Ti kalimtar, unë biri i Shqipërisë, Panucci  Lenjanit: Më vjen të qesh!
  • 2019-03-21

Ti kalimtar, unë biri i Shqipërisë, Panucci Lenjanit: Më vjen të qesh!

Trajneri i kuqezinjve, Kristian Panuçi në konferencën e sotme për mediat i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve lidhur me precedentin Lenjani, të krijuar pasi futbollisti i Sionit nuk mori një ftesë për të përfaqësuar kombëtaren, pavarësisht formës së mirë që ka treguar në

Shqipëria si minë me sahat, Panucci: Turqinë e mposhtim me 1 gol!
  • 2019-03-21

Shqipëria si minë me sahat, Panucci: Turqinë e mposhtim me 1 gol!

Përpara ndeshjes së nesërme me Turqinë në Loro Boriçi, trajneri i kombëtares Cristian Panuçi ka dalë në konferencë për shtyp, me besim të plotë se Shqipëria do tia dalë ti  startojë eliminatoret e me një fitore. Panuçi u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve edhe përsa i

Zelandë e Re, autori qesh dhe bën simbolin në gjykatë!
  • 2019-03-16

Zelandë e Re, autori qesh dhe bën simbolin në gjykatë!

I dyshuari kryesore për masakrën në dy xhami në Zelandën e Re, ku u vranë 49 persona është shfaqur para gjykatës, me një akuzë të vetem, atë të vrasjes. Australian Brenton Tarrant, 28 vjeç u shfaq në bankën e të akuzuarve me rrobat e të burgosurit, raporton BBC. Ajo që ra në sy