Rezultate te kerkimit per termin: +Qeshnim

Meta: total 124 / total_found 124 / time 0.000 / keyword[0] qeshnim / docs[0] 124 / hits[0] 140 /
No Pic available
  • 2017-12-24

Mos e kryqëzoni Ramën në Jeruzalem

Nga Andi Bushati Gabimi më i madh i të gjithë kundërshtarëve të Ramës është se pretendojnë se ai çdo gjë e ka bërë gabim. Kjo ka ndodhur edhe këtë herë. Një histeri e paimagjinueshme ka shpërthyer që prej të enjtes, kur Shqipëria votoi në OKB rezolutën anti amerikane për të

Prapaskenat te Përrallë nga e kaluara, Gjino e Marigoja tregojnë batutat me Hajrie Rondon
  • 2017-09-18

Prapaskenat te Përrallë nga e kaluara, Gjino e Marigoja tregojnë batutat me Hajrie Rondon

Për herë të parë e kam takuar Hajrie Rondon në Himarë, atje ku ndërroi jetë disa ditë më parë. Atëherë ishte e shëndetshme, sëmundja nuk ia kishte tjetërsuar ende fizikun. Ishte duke pritur përgjatë rrugës që të çon për në plazhin e Livadhës, për një makinë të rastit që

Rikthehet fuqishëm Rita Ora
  • 2017-06-02

Rikthehet fuqishëm Rita Ora

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora, së fundmi ka publikuar këngën e saj më të re Your Song. Ajo i kishte munguar tregut muzikor, dhe kjo gjë është vënë re dukshëm nga fansat e saj. Në një intervistë për Legend, Rita thotë se është e lumtur që rikthehet në muzikë, dhe f

No Pic available
  • 2017-06-01

Intervistë e rrallë e aktorit Roland Trebicka: Nuk merret media me mua, ka politikë

Intervista me aktorin e mirënjohur Roland Trebicka është realizuar nga gazetarja Rudina Xhunga, më 5 Janar të vitit 1994, për gazetën Aleanca. Është nga ato intervista që të sjell imazhin e Landit të gjallë, si dikur, kur na bënte të qeshnim, si askush tjetër. Roland Trebicka nuk ës

Dossier nga Mero Baze: 26 Maj 1996, si mbusheshin kutitë e votimit dhe tërheqja e PS
  • 2017-05-27

Dossier nga Mero Baze: 26 Maj 1996, si mbusheshin kutitë e votimit dhe tërheqja e PS

Gazetari Mero Baze ka publikuar sot në gazetën TemA një pjesë nga libri Viti 97, lidhur me ngjarjet në Shqipëri në 26 Maj 1996, ditën kur po mbaheshin zgjedhjet e Përgjithshme. Partia Socialiste u tërhoq nga zgjedhjet në mesdite, zgjedhjet të cilat i fitoi thellë Partia Demokratike e Pr

No Pic available
  • 2017-04-26

Mocion mosbesimi për të rrëzuar Ramën, Basha i përgjigjet Blushit: Pse nuk funksionon

Kreu i PD-së i është përgjigjur thirrjes së deputetit të LIBRA-s Ben Blushi për një mocion mosbesimi për të rrëzuar kryeministrin Edi Rama. Nga çadra e protestës, kreu i PD-së Lulzim Basha tha se opozita nuk do përjashtimin e PS-së por një zgjidhje gjithëpërfshirëse duke shpjegua

No Pic available
  • 2017-04-12

11 Prill 85/ Artur Zheji hap arkivën: Si e fsheha Ramën, që mos na shihnin si qeshnim kur vdiq Enveri

Sot bëhen 32 vjet nga vdekja e diktatorit Enver Hoxha, ish-liderit komunist që drejtoi Shqipërinë për 45 vjet me dorë të hekurt. Për shumëkënd në Shqipëri kjo datë ka mbetur e paharruar. Miliona shqiptarë kanë qarë për vdekjen e tij, të cilën e shihnin si fundin e botës. Por si e