Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.326Z

Ndryshimi? Nga qeveri Otrantosh në qeveri Butrinti!

Politika mund të grijë sallatë sa të dojë, por e vërteta është e thjeshtë: Ata shqiptarë që përfunduan në ujrat e Liqenit të Butrintit, e mendonin atë rrugë, si rrugën drejt një jete më të mirë, që ua kanë premtuar, por nuk e kanë realizuar kurrë qeveritë e “tranzicio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.481Z

Kaos: Qeveri teknike apo qeveri koalicioni PD, PD, LSI?

Nga Artan Fuga Në çadrën për lirinë politike vazhdon grumbullimi i protestuesve midis ndërtesës së kryesisë së Kuvendit dhe asaj të kryeministrisë. Dje trekëndëshi u bë katërkëndësh. Pra u ngatërrua edhe më shumë. Lulzim Basha në çadër e ka bllokuar bulevardin, nga njëra nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.497Z

Opozita: Kjo qeveri është kthyer në një qeveri skrapi

Duke grabitur skrap ne Azotik Akuzat në Kuvend: Këtë kabinet po e mban në këmbë ideali i skrapit   Opozita ka akuzuar në Kuvend se ekzekutivi shqiptar është një qeveri skrapi. Duke iu referuar skandaleve të fundit të grabitjes së uzinave, fabrikave dhe TEC-eve shqiptare, në mënyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.983Z

Ndryshimet në qeveri

AleatëtNdërkohë, partitë e koalicionit hera-herës dalin me qëndrime të ndryshme. Përjashto PDR-në, që përgjithësisht ka qenë e rezervuar në rishikimin e kabinetit, të tjerët herë e kanë parë të nevojshme, herë jo. Nëse PBDNJ, PR dhe PDK thoshin se ndryshimet duhen bërë duke m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.962Z

Ndryshime ne qeveri

Demokrati Prec Zogaj i kerkon ndryshime ne qeveri kryeministrit Berisha brenda muajit janar. Zogaj kerkon nje takim te kryetareve te partive politike me kryeministrin, per te percaktuar objektivat kryesore me te cilat do te prezantohet kjo qeveri ne vitin 2009. Zogaj thote se nuk ka me kohe per te m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.569Z

VMRO Thaci jo ne qeveri

brbrKjo deklarate e bere te dielen nga kreu i PDSH-se Menduh Thaci per nisjen e negociatave per hyrjen ne qeveri eshte hedhur poshte nga partia e kryeministrit Gruevski Zyrtare te VMRO-DPMNE i dhane fund optimizmit te Thacit per te konkluduar me emra konkrete ne qeveri dhe konfirmuan per agjencine Z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.284Z

PR, rikthim në qeveri

Arian Madhi: Nuk kemi diskutuar nëse do të jetë Mediu apo dikush tjetër. Kryetari i grupit hedh poshtë zërat se për zëvendësimin e Mediut si kryetar partie Partia Republikane duket e vendosur për përfshirjen e saj në qeverisje në nivel më të lartë, por tashmë kand

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama