Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveris +Rama

Total: 9196
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.026Z

Rama: Berisha qeveris për familjen

 Aristir LumeziKryetari i PS Edi Rama akuzoi dje kryeministrin Sali Berisha se po punon vetëm për interesat e familjes së tij. Gjatë një takimi që zhvilloi dje në Rrogozhinë, ku Rama prezantoi programin qeverisës të PS-së, akuzoi pas shumë kohësh kryeministrin Berisha nisur dhe nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.833Z

Rama edhe zyrtarisht në objektin e qeverisë

Pas certifikimit të të gjithë anëtarëve të qeverisë së re të Shqipërisë nga ana e presidentit Bujar Nishani tani më kabineti i ri qeveritar edhe zyrtarisht është vendosur në objektin e qeverisë. Me këtë rast,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.908Z

Programi qeverisës, Topalli: Fillim i mbrapshtë i qeverisë ‘Rama’!

TIRANË- Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, mohon faktin që Rama ti ketë dorëzuar deputetëve programin qeverisës, pasi sic njofton ajo deri në orën 16:00 nuk është protokolluar asgjë në institucionin e Kuvendit. Në një post

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.109Z

Rama nuk qeveris, por vetëm gjezdis

Kryeministri nuk po shihet me ndonjë letër zyrtare në dorë. Në tryezën e tij ka vetëm broshura turistike dhe asnjë akt administrativ për qeverisjen. Si një "pelegrin" në vendin e tij, kryeministri s'po shihet të merret me punët e shtetit, por vetëm me punët e veta. Lart e posht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.318Z

Rama: Berisha qeveris si një regjim fashist

Kryetari i PS, Edi Rama, në fjalimin e mbajtur në protestën e opozitës ka deklaruar se ajo synon rrëzimin e korrupsionit që grabiti votat më 28 qershor. Gjatë fjalës së tij, Rama ka hedhur akuza të ashpra ndaj kryeministrit, i cili sipas tij po qeveris si një regjim fashist d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.905Z

Rama i jep cdo deputeti të Kuvendit programin e qeverisë

TIRANË- Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka shpërndarë sot programin e qeverisë, e cila do të udhëheqë vendin për 4 vitet e ardhshme. Programi i qeverisë, i është dhënë çdo deputeti në Kuvend bashkë me nj&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.563Z

Rama paraqet strukturën e Qeverisë së re

(E plotësuar) Kryeministri i ardhshëm Edi Rama prezantoi strukturën e Qeverisë së re për vitet 2013-2017, duke theksuar se do të ketë reformim, ristrukturim dhe ndarje të fokusit të punës, me qëllim eficensën e lartë dhe shku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama