Rezultate te kerkimit per termin: +Qeveritare

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.822Z

Ukrainë, pëshkallëzohen protestat anti-qeveritare

Protestat anti-qeveritare në Ukrainë janë përhapur në rajonet lindore dhe jugore, bastione tradicionale këto të presidentit Viktor Yanukovych. Protestuesit kanë bllokuar zyrat e njësive lokale , ndërsa në Kiev kanë pushtuar ndërtesën e Ministrisë së Drejtësisë. Ministri i drejtësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.350Z

Konsultime qeveritare gjermano- ruse

Marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe Rusisë synohet të forcohen. Për këtë arsye Angela Merkel është nisur me një delegacion të madh, të përbërë nga ministra dhe përfaqësues të ekonomisë për në këshillimet qeveritare gjermano-ruse në Jekaterinburg. Dy shtetet do të bashkëpunojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.133Z

Rezidenca qeveritare, banorët: Ka zaptuar tokat tona

Pronarët e truallit të zonës pranë rezidencave qeveritare në Vlorë kanë protestuar sot në Tiranë, përpara drejtorisë së shërbimeve qeveritare. Banorët pretendojnë se pronësinë e këtyre tokave, madje kanë dhe leje ndërtimi për objektet. VLORE- Pronarët e truallit të zonës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.791Z

Sadije Berisha pushime nëvilën qeveritare në Dhërmi

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO Ja fotot e vilës qeveritare në Dhërmi Braçe: Pse pushon në vilë qeveritare? Prej disa ditësh Sadije Berisha së bashku më fëmijët është duke pushuar në vilën qeveritare në Dhërmi, duke shijuar kështu bregdetin e Jonit si relaksin e ditëv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.932Z

Vlorë, zjarri rrezikon rezidencat qeveritare

Një zjarr i rënë mesditën e djeshme në kodrën pranë Ujit të Ftohtë ka shkaktuar panik në zonë. Zjarri i shkaktuar aksidentalisht nga pakujdesia ka rrezikuar rezidencat qeveritare dhe dy hotele. Ndërhyrja e zjarrfikësve ka parandaluar përhapjen e mëtejshme të zjarrit, nga i cili u shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.230Z

Kosove rriten shpenzimet qeveritare

Rritja e buxhetit për shpenzimet qeveritare në Kosovë nuk është pritur mirë nga opozita e këtij vendi, e cila e vlerëson si të paarsyeshme këtë rritje. Opozita kritikon gjithashtu rritjen e numrit të posteve dhe dikastereve mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.769Z

Prona, përsëri përplasje te vilat qeveritare

Ka degjeneruar në dhunë fizike dhe shoqërime për në komisariatin e policisë, përplasja mes banorëve të zonës pranë vilave qeveritare dhe ushtarëve të Gardës së Republikës, policisë dhe FNSH-së. Konflikti ka nisur rreth orës 06:50 të mëngjesit të djeshëm, kur disa punëtorë ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama