Rezultate te kerkimit per termin: +Qielli

Meta: total 1000 / total_found 2747 / time 0.001 / keyword[0] qielli / docs[0] 2747 / hits[0] 3164 /
E vërteta e gjyqeve për dashurinë e Bujar Lakos. Si e sulmoi ish-e dashura
  • 2017-02-13

E vërteta e gjyqeve për dashurinë e Bujar Lakos. Si e sulmoi ish-e dashura

Klithmë nga qielli, nga shpirti, gjithë ajri më merr frymën, ka ikur Bujo! Lajm i dhimbshëm, therës, që ne miqtë, si dhe familja, e kemi të papërballueshëm. Ikja e Bujos ishte apeli më i fuqishëm për respektin ndaj artit të ekranit shqiptar. Secili nga ne do të dëshironte të ik

FOTOT/ Kësaj vajze 1 milionë sterlina ia kanë shkatërruar jetën
  • 2017-02-12

FOTOT/ Kësaj vajze 1 milionë sterlina ia kanë shkatërruar jetën

Kjo vajzë u bë milionere vetëm 17 vjeçe, duke fituar 1 milionë sterlina në lotari, por dëshiron që të mos ta kishte atë fat. Edhe pse për shumë persona një shumë e tillë parash është një dhuratë nga qielli, për fituesen britanike Jane Park është dënim. Dhe kjo sepse në tr

Udhëtimi i Musine Kokalarit drejt Romës
  • 2017-02-11

Udhëtimi i Musine Kokalarit drejt Romës

Eglantina Mandia 15 Janar 1938 Në shtëpinë e Kokalarëve në Tiranë ishin ngritur që pa gdhirë. Musinea nisej për në Romë. Ishin të gjithë të mallëngjyer. Dukej se e shtynin çastin e ndarjes, megjithëse valixhet ishin tashmë në fund të korridorit, edhe hapat e lehtë të Hanushesë

Themelimi i Tiranës
  • 2017-02-11

Themelimi i Tiranës

Dorian Koçi Tirana mund të ketë pasur origjinë më të hershme se 400 vjet më parë. Përgjithësisht eksiston një mendim që e lidh origjinën e emrit Tiranë me Teheranin dhe themelimin e saj nga Sulejman Pashë Ballgjini, një fisniku shqiptar të islamizuar nga Mulleti. Kjo hipotezë përm

Kenia, një udhëtim që nuk e harron dot kurrë
  • 2017-02-08

Kenia, një udhëtim që nuk e harron dot kurrë

Udhëtim në zemrën e kontinentit të egër, Fisin Masai, aty ku njerëzimi ka mbetur siç ishte 1000 vjet më parë. Nga Blendi Fevziu Gjelbërimi i harlisur dhe cicërimat e zogjve janë e vetmja pamje që shfaqet përtej dritareve të Hotelit legjendar Norfolk, ndërtuar në 1905, simboli më i

Rrëfimi i pabotuar/ Kadri Roshi: E nisa si pastrues banjosh e hamall që mbante thasë me çimento, dhe
  • 2017-02-08

Rrëfimi i pabotuar/ Kadri Roshi: E nisa si pastrues banjosh e hamall që mbante thasë me çimento, dhe

Aktori i madh shqiptar, Kadri Roshi, pak ditë më parë shënoi 10-vjetorin largimin nga kjo jetë. Përvejtori i largimit të tij u kalua disi në heshtje, për shkak të vdekjes së shkrimtarit Dritëro Agolli. Por gazeta Shekulli ka sjellë sot një rrëfim të pabotuar më parë, të aktori

Çu bë shkollari Dritëro
  • 2017-02-05

Çu bë shkollari Dritëro

Nga Edi Rama* Çu bë shkollari Dritëro me bojë në duar E me penë të thyer në xhep? Çu bë admiruesi i zogjve krahëshkruar, Që i ndiqte nga lisi në lis, nga plepi në plep? Po ikim. Po të tjerëve do tu lëmë Të paktën një tregim, a një varg, Që mos skuqen kur në raft ti vënë