Rezultate te kerkimit per termin: +Qielli

Meta: total 1000 / total_found 2789 / time 0.001 / keyword[0] qielli / docs[0] 2789 / hits[0] 3210 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Mposhti sëmundjen dhe u kthye në legjendë: 30 kuriozitete në 30-vjetorin e Messi-t

Lionel Andrés Leo Messi ka lindur më 24 qershor 1987. Lindur dhe rritur në qendër të Argjentinës me prindërit e tij Jorge dhe Celia, dhe vëllezërit e motrat e tij: Maria, Matias dhe Rodrigo. Ai filloi të takonte Antonella Roccuzzo në vitin 2008. Ai dhe Antonella kanë dy djem, Mateo dhe T

Arti, pas fytyrës së një gruaje
  • 2017-06-19

Arti, pas fytyrës së një gruaje

Alda Bardhyli Arti i vërtetë gjithnjë është fshehur pas fytyrës së një gruajeapo të një burri. Kur Frida Kahlo humbi bashkëshortin e saj, artistin Diego Rivera, ajo e vizatoi dhimbjen kudo Tablotë e mëdha të lëna përgjysmë në studion e saj, ajo i shndërroi në piktura ku ndihej aq

Londër, fjalët e fundit të Glorias për mamanë: Nga qielli do ju ndihmoj
  • 2017-06-16

Londër, fjalët e fundit të Glorias për mamanë: Nga qielli do ju ndihmoj

Jam duke shkuar në qiell dhe që andej unë do ju ndihmoj. Faleminderit për çfarë keni bërë për mua. Këto janë fjalët e fundit të Gloria Trevisan, vajza nga Padova e humbur bashkë me të fejuarin Marco Gottardi në zjarrin e rënë në kullën Grenfell të Londrës, gjatë një telefonat

No Pic available
  • 2017-06-09

Shqipëria përmes objektivit të një juristi gjakovar

Nëntor Oseku, djali gjakovar që nuk pushon së udhëtuari në viset e Shqipërisë. Kush është juristi 33-vjeçar që fotografon bukuritë natyrore të vendit. Çfarë e lidh avokatin me udhëtimet dhe çfarë përfiton ai prej kësaj. Zbuloni nëpërmjet fotografive terapinë e një juristi që

No Pic available
  • 2017-05-22

The New York Times (1939): E premtja e shenjtë në Shqipëri

Nga Aurenc Bebja*, Francë Në Bulletin périodique de la presse américaine gjejmë një shkrim të gazetës prestigjioze, The New York Times, botuar me 8 prill 1939, me titull E premtja e shenjtë në Shqipëri. Media e famshme ironizon asokohe në mënyrë mjeshtërore sulmin e padrejtë të Ita

No Pic available
  • 2017-05-21

YOGA, ushtrime të thjeshta fizike, apo rituale okulte?

Nga Miron Çako Joga një praktikë shekullore e feve lindore si induizmit, janizmit, Budizmit, mbas viteve 60-të e deri më sot, gjithnjë e më shumë po transferohet përtej vendeve të origjinës Indi, Azi, dhe po demonstrohet si një risi në SHBA dhe Europë, vende me fe dhe kulturë tjetër

FESTIVALI I POEZISË SË PABOTUME në Shkodër bashkon poetët e të gjitha trevave
  • 2017-05-17

FESTIVALI I POEZISË SË PABOTUME në Shkodër bashkon poetët e të gjitha trevave

Nga Freskida Miloti U zhvillua edicioni i 9-të i FESTIVALIT TË POEZISË SË PABOTUME në qytetin e Shkodrës, në qytetin e poetëve të shquar të letërsisë shqipe. Ky festival vjen i veçantë në çdo edicion të tij dhe me një pjesëmarrje të gjerë edhe jashtë kufijve të Shqipërisë. M