Rezultate te kerkimit per termin: +Qikatov

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] qikatov / docs[0] 10 / hits[0] 16 /
Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Kamioni godet trenin në Drenas
  • 2015-11-15

Kamioni godet trenin në Drenas

Një kamion ka goditur trenin në momentin që treni ka dalë nga tuneli në Qikatovë të Vjetër në Komunën e Drenasit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, tha për KosovaLive se aksidenti ka ndodhur në orën 11:08 minuta. "Në këtë aksident janë përfshirë një tren dhe nj

Sulmon gruan, arrestohet drenicaku
  • 2015-08-07

Sulmon gruan, arrestohet drenicaku

Një person nga fshati Qikatovë e Re i Komunës së Drenasit është arrestuar, pasi që ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Bashkëshortes së tij iu është ofruar tretman mjekësor në shtëpinë e shëndetit në Dren

Ndihma juaj mund ta shpëtojë Lirimin 15-vjeçar nga verbërimi
  • 2015-05-10

Ndihma juaj mund ta shpëtojë Lirimin 15-vjeçar nga verbërimi

Lirim Beqir Baleci i lindur me 03.09.2000 nga fshati Qikatovë e re, komuna e Drenasit, vuan nga një sëmundje e syve, duke humbur të pamurit e njërit sy dhe rrezikon ta humb edhe të pamurit e syrit tjetër. Për ta shpëtuar nga verbërimi i tër&eum

Ja emrat për statusin e invalidit për Drenicë (Dokument)
  • 2015-04-10

Ja emrat për statusin e invalidit për Drenicë (Dokument)

Zona Operative e Drenicës ka përfunduar procesin e verifikimi të kategorive të dala nga lufta e UÇK-së. Në publikimin thuhet se janë 1 mijë e 132 invalidë të UÇK-së dhe 640 dëshmorë. STATUSI I INVALIDIT 1. Adem M. Osmani 006331 Izbicë 2. Adem S. Buliqi 004207 Qubrel 3. Afrim A. Geci

Këta janë ushtarët e Sami Lushtakut (Dokument)
  • 2015-04-10

Këta janë ushtarët e Sami Lushtakut (Dokument)

Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të dëshmorit të kombit, invalidit të UÇK-së, veteranit, pjesëtarit të UÇK-së apo të internuarit të UÇK-së ka publikuar emrat e veteranëve të Zonës së Drenicës. Sipas kësaj liste, komandanti i ZOD-së ishte kryetari aktua

Arrestohet i dyshuari që plagosi një femër në Drenas
  • 2014-11-07

Arrestohet i dyshuari që plagosi një femër në Drenas

E.Krasniqi, 27 vjeç nga fshati Negroc i Drenasit ka përfunduar në pranga të Policisë me dyshimin e bazuar se të martën ka qëlluar me pistoletë në një femër të moshës 25-vjeçe. Burimet e Indeksonline brenda Policisë