Rezultate te kerkimit per termin: +Qipro

Meta: total 1000 / total_found 3613 / time 0.002 / keyword[0] qipro / docs[0] 3613 / hits[0] 5488 /
Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?
  • 2019-03-05

Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?

Në vitin 2021 duhet të hiqet ndryshimi i orës. Të paktën në disa shtete të BE. Pse po zgjat kaq shumë, nuk kuptohet. Koha ka kaluar për periudhën e verës dhe të dimrit. Për këtë janë të një mendjeje Komisioni i BE-së dhe Parlamenti Europian. Komisionet përkatëse të Parlamentit

Njihuni me 10 plazhet më të bukura dhe të dashura në botë (Foto)
  • 2019-02-28

Njihuni me 10 plazhet më të bukura dhe të dashura në botë (Foto)

  Baia do Sancho, Pernambuco, Brazil: plazhi më i bukur në botë Fiton Brazili. Plazhi i Lepujve të Lampedusës është i shtati në planet. Në Europë, më i dashur është plazhi spanjoll La Concha Plazhi më i bukur dhe më i dashur në botë është Baio do Sancho në Brazil, e ndjekur

Panik në avionin rumun, ulje e detyrueshme në portin e Konstancës
  • 2019-01-21

Panik në avionin rumun, ulje e detyrueshme në portin e Konstancës

Autoritetet rumune raportojnë se një aeroplan që fluturonte nga Qipro drejt kryeqytetit rumun ka bërë një ulje emergjente në portin e Konstancës në Detin e Zi për shkak të një problemi me krahët. Askush nuk është raportuar i plagosur. Autoritetet thanë se fluturimi ajror i linjës aj

Një shqiptar në listën e 54 kriminelëve më të kërkuar në Europë (EMRI)
  • 2019-01-13

Një shqiptar në listën e 54 kriminelëve më të kërkuar në Europë (EMRI)

Aleks Burreli Aktiviteti kriminal i emigrantëve shqiptarë në vendet e BE-së është rritur, kryesisht në 5 vitet e fundit, duke u përqendruar kryesisht në trafikun e lëndëve narkotike dhe prostitucion, sipërmarrje këto që kanë çuar shpesh në përgjakje të rrugëve të Europës, si pa

Europa Juglindore, origjina e trafikimit të qenieve njerëzore
  • 2019-01-08

Europa Juglindore, origjina e trafikimit të qenieve njerëzore

Pjesa më e madhe e personave të trafikuar janë gra që detyrohen të prostituojnë Raporti global i qenieve njerëzore të trafikuara mbulon 142 vende dhe hedh një vështrim mbi modelet dhe rrjedhat e trafikimit në nivel rajonal dhe kombëtar, bazuar në rastet e zbuluara që nga 2014 deri më

No Pic available
  • 2018-12-29

Shpërthen anija-cisternë në Qipro (Video)

Një anije-cisternë ka shpërthyer në Qipro, duke shkaktuar plagosjen e 2 anëtarëve të ekuipazhit. Raportohet se shpërthimi ka ndodhur rreth orës 10:00 të mëngjesit, pak para se anija Athlos  të nisej drejt portit Aspropirgo. Mediat greke raportojnë se 5 persona të ekuipazhit të pë

Milani nuk shpëton nga ferri grek, eliminohet edhe Leipzig!
  • 2018-12-14

Milani nuk shpëton nga ferri grek, eliminohet edhe Leipzig!

E pabesueshme ajo që ndodh në Karaiskaqis. Milani mposhet me shifrat 3-1 nga Olympiacos në një ndeshje spektakolare dhe eliminohet nga Europa League që në fazën e grupeve. Me të njëjtin rezultat që kuqezinjtë fituan në ndeshjen e parë u mposhtën edhe në Pire, por për shkak të goleva