Rezultate te kerkimit per termin: +Qipron

Meta: total 1000 / total_found 1062 / time 0.000 / keyword[0] qipron / docs[0] 1062 / hits[0] 1388 /
No Pic available
  • 2016-04-05

Fatos Klosi : Amerikanët na treguan paratë e politikanëve shqiptarë në Qipro

Ish-shefi i shërbimeve sekrete, Fatos Klosi, tregoi dje, për herë të parë se në vitin 2001 amerikanët ofruan të dhëna konfidenciale pranë Shërbimit, në lidhje me politikanët shqiptarë të cilët i kishin fshehur paratë në Qipro. Shërbimet sekrete janë të bllokuara, për aq kohë s

Fatos Klosi: Amerikanët na treguan paratë e politikanëve shqiptarë në Qipro
  • 2016-04-05

Fatos Klosi: Amerikanët na treguan paratë e politikanëve shqiptarë në Qipro

Ish shefi i shërbimeve sekrete, Fatos Klosi, tregoi dje, për herë të parë, në emisionin « Dritare me Rudinën », Vizion+, se në vitin 2001 amerikanët ofruan të dhëna konfidenciale pranë Shërbimit, në lidhje me politikanët shqiptarë të cilët i kishin fshehur paratë në Qipro. S

No Pic available
  • 2016-04-04

Shpërthen skandali botëror me llogari të fshehta financiare në Panama! Krerë shtetesh dhe yje në listë!

Miliona dokumente konfidenciale të  dosjes Panama zbulojnë si të pasurit dhe njerëzit e pushtetshëm përdorin parajsat fiskale për të fshehur pasuritë e tyre. Janë plot 11 milionë dokumente të marra nga informatorë brenda firmës sekrete Mossack Fonseca me bazë në Panama. Në këtë d

No Pic available
  • 2016-04-04

Dy kompani nga Shqipëria në skandalin e parajsës fiskale në Panama

Mes 11 milionë dokumenteve të zbuluara nga “dosja Panama” ka dhe dokumente që lidhen me Shqipërinë. Një hartë që tregon se ku janë fshehur paratë edhe Shqipëria është me dritë të kuqe. Nëse klikon zbulohet se flitet për dy kompani nga Shqipëria 3 përfitues dhe 22 aksi

Parajsa fiskale, liderët botërorë akuzohen për miliarda të fshehura
  • 2016-04-04

Parajsa fiskale, liderët botërorë akuzohen për miliarda të fshehura

Miliona dokumente të publikuara nga Panama paperes dhe të botuara në mediat ndërkombëtare, akuzojnë liderë botërorë, funksionarë të inteligjencës dhe kriminelë, se kanë drejtuar një skemë të madhe parash drejt parajsave fiskale siç quhet ndryshe. Mes emrave të luksit, janë person

Zbulohen dokumenta/Ismail Mulleti pas markimit të karburanteve?
  • 2016-04-04

Zbulohen dokumenta/Ismail Mulleti pas markimit të karburanteve?

A është një nga kompanitë offshor të regjistruara në Panama edhe ajo që në mes të vitit 2013 fitoi në Shqipëri, koncesionin e markimit të karburanteve? Së paku këto dyshime lindin pas publikimit të dokumentave të para të Panama Papers, ku përfshihen emra të njohur të politikës

8 gjëra që duhet të dini për Panama Papers
  • 2016-04-04

8 gjëra që duhet të dini për Panama Papers

Panama Papers janë një rrjedhje e paprecedentë e 11.5 milionë dokumentave nga të dhënat e kompanisë së 4, më të madhe ligjore në botë, Mossack Fonseca. Të dhënat janë marrë nga gazeta gjermane "Süddeutsche Zeitung", nga një burim anonim. Gazeta ia kaloi më pas Konsorciumit