Rezultate te kerkimit per termin: +Qipron

Meta: total 1000 / total_found 1084 / time 0.000 / keyword[0] qipron / docs[0] 1084 / hits[0] 1414 /
No Pic available
  • 2017-01-13

Bisedimet për Qipron, Erdogan nuk pranon tërheqjen e trupave

Presidenti i Turqisë Rexhep Tahip Erdogan ka fajësuar Greqinë për dështimin e çështjes së Qipros. Kreu u shtetit turk tha gjithashtu se nuk do të ketë kurrë një largim të plotë të trupave turke nga veriu i ishullit, një prej çështjeve delikate që ka mbajtur pezull bisedimet e Gjen

Qiproja, një ishull i ndarë prej dekadash: Si lindi konflikti mes Turqisë dhe Greqisë
  • 2017-01-11

Qiproja, një ishull i ndarë prej dekadash: Si lindi konflikti mes Turqisë dhe Greqisë

Atilla ishte emri i koduar që Turqia i dha operacionit të saj për të pushtuar Qipron. Nisi më 20 korrik 1974 dhe përfundoi gati një muaj më vonë, më 16 gusht, kur forcat turke pushtuan më shumë se një të tretën e ishullit. Nga ai moment, ishulli në Mesdheun lindor mbeti i ndarë. Në

Eurodeputetja qipriote shpalli luftën e re në Ballkan
  • 2016-12-03

Eurodeputetja qipriote shpalli luftën e re në Ballkan

Nga Enkel Demi Na qëllon këto kohë të mësojmë emra të rinj politikanësh, të kërkojmë për ta jo për të shuar kërshërinë, por për të kuptuar nga cilat qoshe të edukimit të urrejtjes ndëretnike vijnë. Dje, u njohëm me Eleni Theocharous, eurodeputete e Qipros, e cila paska ar

Eliminatoret Franca 038 Holanda pa probleme
  • 2016-10-08

Eliminatoret Franca 038 Holanda pa probleme

brbrFranca Holanda dhe Suedia nuk gabuan duke mbajtur kryesimin ne Grupin A pas javes se dyte te eliminatoreve te boterorit Ne Paris Franca mundi Bullgarine 4-1 edhe pse takimi nisi mjaft keq per skuadren e Deshamps Ne minuten e 6 bullgaret kaluan ne avantazh fale golit te Aleksandrov nga pika e ba

Kombëtarja U 19 e vajzave mund Qipron në Tiranë
  • 2016-09-19

Kombëtarja U 19 e vajzave mund Qipron në Tiranë

Kombëtarja U-19 e Shqipërisë në futboll për femra e mbylli me fitore fazën kualifikuese të kampionatit Europian. Vajzat që drejtohen nga Nevil Dede pas dy humbjeve të rënda me Skocinë dhe Serbinë, mposhtën 2-0 në Selman Stërmasi Qipron, duke arritur objektivin që kishin në këto eli

19-vjeçaret shqiptare turpërohen nga Skocia, mposhten 11-0
  • 2016-09-15

19-vjeçaret shqiptare turpërohen nga Skocia, mposhten 11-0

Shqipëria e 19-vjeçareve e nis fushatën eliminatore të Europianit 2017 me një disfatë të rëndë. Vajzat e drejtuara nga trajneri Nevil Dede u mundën me rezultatin e thellë 11-0 nga Skocia në sfidën e zhvilluar në stadiumin Selman Stermasi. Takimi nisi menjëherë me një gol të shënua

Serbi-Shqiperi ja kur zhvillohet ndeshja me e nxehte e Ballkanit
  • 2016-09-15

Serbi-Shqiperi ja kur zhvillohet ndeshja me e nxehte e Ballkanit

Futbolli ne Shqiperi eshte kthyer ne nje fe dhe tashme masivizimi ka arritur kulmin edhe tek femrat Kombetarja e 19 vjecareve do te nise eleminatoret e kampionatit europian te 2017 qe do te zhvillohet ne Irlanden e Veriut Vajzat kuqezi te drejtuara nga Nevil Dede do te kene ne grupin e 4 eleminator