Rezultate te kerkimit per termin: +Qose

Total: 375
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.743Z

Qose Te mbrohet piramida

Rexhep Qose, akademiku i njohur kosovar, është shprehur kundër shembjes së piramidës, duke kërkuar ruajtjen e saj si një pjesë e historisë. “Monumente të këtilla nuk rrënohen në botë. S’kam dëgjuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.627Z

Koncert ne TOB, performon violinisti Qose

Ne vazhden e ciklit “Koncertet e integrimit – Gjermani", ne Teatrin Kombetar te Operas dhe Baletit eshte zhvilluar Recitali Duo me violinistin shqiptar Leonidha Qose dhe pianistin gjerman Andrej Jussow. Programi permbajti vepra te autoreve mes te tjeresh Beethowen, Proko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.218Z

Leonidha Qose e Andrej Jussow, në TKOB

Në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit, violinisti Leonidha Qose dhe pianisti Andrej Jussow do të vijnë sot në koncert. Ata do të sjellin para publikut pjesë nga Beethoven, Sergei Prokofiev, Eugène Ysaÿe, Claude Debussy dhe Henryk Wieniawski. Koncerti, i cili organizohet në kuadri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.780Z

Qose kërkon miqësinë e Kadaresë

Nga Fakulteti i Edukimit, i Universitetit të Prishtinës, profesor Qosja i dërgon mesazh "paqeje" Ismail Kadaresë Duket se po vendoset paqja mes dy personaliteteve të letrave shqipe, Rexhep Qoses dhe Ismail Kadaresë. Mes tyre kemi dëgjuar jo pak herë të debatojnë me tone të ashpra, veçan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.790Z

Qose Shembja e Piramides krim ndaj kultures

Prishtine Akademiku kosovar ben paralelizim me shkaterrimin e monumenteve ne Dubrovnik Rexhep Qose akademiku i njohur kosovar eshte shprehur kunder shembjes se Piramides duke kerkuar ruajtjen e saj si nje pjese e historise. Monumente te ketilla nuk rrenohen ne bote. Skam degjuar nje artist asnje ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.947Z

David Qose në gjyq: Sdoja ta vrisja efektivin e FNSH-së, më qëlluan të parët

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur sot arrest me burg për David Qosen, i cili vrau policin e FNSH-së disa ditë më parë gjatë një shkëmbimi zjarri në banesën e tij. Ai e ka pranuar se ka qëlluar në drejtim të policisë, por më parë tha se e kishin qëlluar të tjerë nga mali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.969Z

Vizita e Ramës në Serbi, Rexhep Qose: Tregoi dinjitet dhe kulturë politike

KOSOVË-Akademiku Rexhep Qosja e ka vlerësuar pozitivisht vizitën e kryeministrit Edi Rama në Serbi. Deklaratat e tij akademiku Qose i bëri në festën e 70-vjetorit të çlirimit të Peqinit. Sipas tij, Rama tregoi ç’duhet të bëjë Shqipëria për bashkëkombasit. Qose thekson se Krye

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama