Rezultate te kerkimit per termin: +Quincy

Meta: total 57 / total_found 57 / time 0.000 / keyword[0] quincy / docs[0] 57 / hits[0] 62 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

FOTOT/ Melania Trump, siç e njihnin sllovenët
  • 2017-01-22

FOTOT/ Melania Trump, siç e njihnin sllovenët

Kur presidenti Trump u inaugurua në 20 janar, gruaja e tij sllovene Melania u bë e dyta femër në historinë e SHBA-së që zgjidhet Zonja e Parë. Ajo është Zonja e Parë e 42-të e Amerikës, pasi nga 45 presidentë që ka pasur Amerika, tre prej tyre e kanë fituar presidencën të ve. M

No Pic available
  • 2017-01-20

Thëniet e famshme të 45 Presidentëve të SHBA

Dy ditët më të lumtura të jetës sime kanë qenë: e para kur mora detyrën e presidentit dhe e dyta kur e lashë atë detyrë. Më shumë se për punët që bëri, presidenti i 8-të i SHBA, Martin Van Buren, ka lënë shenjë në histori për këtë thënie lapidare. Ndodhur në këtë konteks

Melania Trump, kush është gruaja e presidentit të ri të SHBA-ve
  • 2016-11-10

Melania Trump, kush është gruaja e presidentit të ri të SHBA-ve

E para First Lady jo amerikane që do të shkelë në Shtëpinë e Bardhë. Është 46 vjeçe, sllovene dhe mbërriti në Amerikë për tu bërë modele Bashkëshorti mbërriti në Shtëpinë e Bardhë mbi kërcënimet e vazhdueshme ndaj emigrantëve, por edhe ajo, Melania Trump është e huaj: 46

No Pic available
  • 2016-11-09

SHBA / Dy shekuj dinasti

Nga Evan Kornog Kur etërit themelues u mblodhën në Filadelfia për të hartuar një Kushtetutë,  në verën e vitit 1787, kishte shumë gjëra për të cilat nuk binin dakord. Por konsensusi ishte i menjëhershëm sa i përket titujve të trashëgueshëm. Në nenin e parë të Kushtetutës shpa

Rusi Cska prane titullit kampion
  • 2016-05-17

Rusi Cska prane titullit kampion

brbrCska e Moskes prane titullit kampion per here te 13-te ne historine e saj kur kane mbetur edhe nje jave nga perfundimi i kampionatit Ne javen e parafundit ne sfiden e transmetuar ne platformen Tring moskovitet munden ne Arena Kimki me rezultatin e paster Krasnodarin duke mbajtur diferencen prej

No Pic available
  • 2016-04-22

Miqtë për Prince

Menjëherë fansat e tij në mbarë botën nisën homazhet. Ura I-35  në Minneapolis është ndriçuar me ngjyrë vjollcë në shenjë homazhi për Prince, ikonën e muzikës Pop. Artisti që fitoi çmim Oskar për këngën më të mirë, me “Purple Rain” jetonte pikërisht në Minesot