Rezultate te kerkimit per termin: +Qumshti

Meta: total 38 / total_found 38 / time 0.000 / keyword[0] qumshti / docs[0] 38 / hits[0] 50 /
HEMINGWAY DHE BREZI I HUMBUR SHQIPTAR!
  • 2017-07-21

HEMINGWAY DHE BREZI I HUMBUR SHQIPTAR!

Dr. Bledar KURTI 21 Korriku është ditëlindja e shkrimtarit të madh amerikan Ernest Hemingway! Një komunitet i caktuar intelektualësh e dijnë fare mirë, por sa për informacion të gjerë, duhet përmendur që Papa Hemingway ka edhe një klub në Tiranë, Hemingway Club Tirana. Një klub jo v

Produktet toksike që po helmojn fëmijët tanë
  • 2017-02-02

Produktet toksike që po helmojn fëmijët tanë

Ne jetojm n nj shoqri t orientuar drejt konsumit, q na shtyn t blejm produkte pr t cilat nuk kemi nevoj, shumica e t cilave jan t mbushura me kimikate t rrezikshme. Njerzimi sht vazhdimisht i ekspozuar ndaj toksinave, t cilat pr fat t keq jan t fshehura mir n t gjitha produktet ushqimore, mjeksore,

No Pic available
  • 2016-11-14

Laboratorët ushqimorë, Panariti: Kontrolle të vazhdueshme

Ministri i Bujqësisë i shoqëruar nga përfaqësuesi i lartë i BE në vendin tonë Jan Rudolf, dhe zv.ministrja e Integrimit Erisa Xhixho, panë nga afër laboratorët modernë ushqimorë të AKU në Durrës. Investim 5 mln euro i BE, u cilësua nga kjo e fundit, si një prioritet për integrimin

No Pic available
  • 2016-09-21

FOTOT/ Fiks Fare: Si shitet qumështi në Tiranë me bidona nga kazanët e plehrave

“Fiks Fare” vijoi mbrëmjen e së martës investigimin për sigurinë ushqimore, duke u ndalur tek qumështi, një produkt që konsumohet nga të gjithë, por sidomos nga fëmijët. Pavarësisht se është e ndaluar, në të gjitha tregjet e qytetit të Tiranës, shitet qumësht në s

Friend request
  • 2016-08-10

Friend request

Transmetuar me 10082016 - 1148 Me braktis ne nje pyll ku te humbas te me hane bishat te me lene skeletin kockat te kthehem ne kerr me Do fluturojne mbi mua korbat e zinj Ose me bej nje torture me te lehte Flakme ne nje pusbr br Nga

Këngë të viteve 1800 për nuset e Shqipërisë Veriore
  • 2016-05-26

Këngë të viteve 1800 për nuset e Shqipërisë Veriore

Nga Aurenc Bebja  Hyacinthe Hecquard (Iasint Ekuar), konsull i Francës në Shkodër, Kalorës i Legjionit të Nderit, në librin e tij « Histoire et Description de la Haute Albanie ou Guégarie, 1858 Historia dhe përshrkimi i Shqipërisë së Sipërme ose Gegëri, 1858 », përshkruan me holl

No Pic available
  • 2016-04-05

Fushë-Krujë, tregtarët shesin mbi urë mes ndotjes

Prej vitesh tregtarët në Fushë Krujë shesin produktet mbi urë, mes ndotjes dhe trafikut të automjeteve. Shitja në kushte të tilla është një rrezik potencial për konsumatorët ndërkohë që instiucionet e sigurisë ushqimore, nuk ushtroj kontrolle për të mos lejuar trgëtimin në kusht