Rezultate te kerkimit per termin: +Quni

Total: 109
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.385Z

Quni: Të vrarët në Kumanovë meritojnë nderim kombëtarë

Nëntë kosovarët që u vranë në incidentin e Kumanovës, meritojnë nderim kombëtar, sepse dhanë jetën për një ideal. Kështu thotë për ish bashkëluftëtarët e tij deputeti i LDK-së, Anton Quni në një intervistë për KosovaPress. Ish bashkëluftëtarët e tij të luftës së fundit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.577Z

Quni: Ka pasur marrëveshje Milosevic-Nano që lufta të jetë e kontrolluar

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni, ka folur për shumë momente që ndërlidhen me luftën dhe prapavijën e saj në vitin 1998-1999. Ai në emisioni "Rrokum Roll" në Televizionin Rrokum, në pyetjen pse u vra koloneli Ahmet Krasniqi, ka thënë s arsyet duhet të kërkohen n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.946Z

Antoni Quni: Ja çfarë me tha Thaçi për ndriçimin e vrasjeve politike (Video)

“Një ditë para seancës, zotni Mustafa dhe zotni Thaçi ranë dakord rreth kërkesave që i kam parashtruar qysh është zbardhja e vrasjeve politike të LDK-së si dhe njohja formale e fomacioneve ushtarake pranë Ministrisë së Mbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.496Z

Anton Quni: Vrasjet politike i ka bërë SHIK-Â’u i Kadri Veselit

Anton Quni ka kërkuar sqarime prej Kadri Veslelit për vrasjet e pasluftës. Ai e ka lidhur SHIK’un me PDK’në, ku udhëheqësit e kësaj organizate kanë hyrë në Partinë e Hashim Thaçit. Deputeti i LDK’së, Anton Quni ka t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:30.045Z

Quni: Qeveria të qartësojë pozicionin tonë në raport me këto dënime

Gjykata e Nishit dënoi dje ish-eprorët e UÇK-së, në mungesë, për veprën e ashtuquajtur, vrasjen e ushtarëve serb në luftën e Koshares, në kufirin Kosovë-Shqipëri. Në mesin e të dënuarve ishte edhe Anton Quni, tash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.946Z

Përgjigjet heroi i Fisnik Ismailit, Anton Quni: Më fyeve edhe mua me fjalët që ia the Teuta Rugovës

Deputeti i LDK-së, Anton Quni në emisionin Rrokum Roll ka komentuar edhe gjuhën e disa deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Quni edhe pse një ditë para seancës për zgjedhjen e presidentit kishte marrë një lutje nga deputeti i VV-së,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.376Z

Anton Quni e Rrustem Berisha mund të përfundojnë në listat e Interpolit?! (Video)

Alexandru Niculae (Aleksandru Nikilli), nga zyra për Informim e Europolit, ka thënë për Tribuna Channel se ky mekanizëm nuk ka kompetenca ekzekutive që të mund të ekzekutojë urdhër arrestimi. "Europol është i përfshirë në vendimet e gjykatave të çfarëdo lloji. Roli i Europolit ësh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama