Rezultate te kerkimit per termin: +Qytetart

Meta: total 874 / total_found 874 / time 0.000 / keyword[0] qytetart / docs[0] 874 / hits[0] 1258 /
SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

Tahiri Droga ne port e mikut te Bashes PD Mos u fshi pas aludimeve
  • 2016-09-24

Tahiri Droga ne port e mikut te Bashes PD Mos u fshi pas aludimeve

Transmetuar me 24092016 - 1426 Tirane 24 shtator 2016 NOAal- Ministri i Brendshem Saimir Tahiri thote se miku i kryedemokratit Lulzim Basha eshte shpallur ne kerkim per drogebr br Ai publikoi nje fotografi ne Facebook te kreut te o

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij
  • 2016-07-19

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij

Nga Zef Brozi Me 21 Korrik cdo deputet i Mazhorancs dhe Opozits dhe gjith Parlamenti i Shqipris ka shansin e madh t dshmoj me votn e vet Pro Projektit t Reforms pr Drejtsin se e do Shqiprin, se sht pr pranimin e Shqipris n Bashkimin Europian, se sht pr forcimin e marrdhnieve me Amerikn dhe Europn

IKMT operacion n Kinostudio dhe Hamallaj, prish një sërë objektesh
  • 2016-04-08

IKMT operacion n Kinostudio dhe Hamallaj, prish një sërë objektesh

Inspektorati Kombtar i Mbrojtjes s territorit ka prishur nj sr objektesh pran ndrtess s Rekuizitave n parkun e ndrtesave t Kinostudios n Tiran. Operacioni i IKMT u zhvillua n kuadr t projektit “Pr rehabilitimin dhe rifunksionimin e qndrs kombtare kulturore pr fmij”. Ndrhyrja e IKMT ishte

Gjatë natës u dogjën 4 vetura zyrtare, përgjegjësinë e marrin Qytetart e paknaqur
  • 2016-03-17

Gjatë natës u dogjën 4 vetura zyrtare, përgjegjësinë e marrin Qytetart e paknaqur

Djegia e veturave zyrtare ka filluar të marrë përmasa shqetësuese. Vetëm mbrëmë në Kosovë u është vënë zjarri katër veturave zyrtare: në Gjilan, Ferizaj, Mitrovicë, Pejë dhe Malishevë. Këto vetura zyrtare janë të blera me paratë e taksapaguesve të Kosovës. Një organizatë e

Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit
  • 2016-02-27

Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Hashim Thaçi vjen n krye t shtetit, kur ky duket m i prçar se kurr. Nse ai nuk ia del t’i nxis forcat politike pr kompromise, kaosi sht i paraprogramuar, mendon Vilma Filaj-Ballvora. Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie d