Rezultate te kerkimit per termin: +Qytetarve

Meta: total 1000 / total_found 1026 / time 0.000 / keyword[0] qytetarve / docs[0] 1026 / hits[0] 1445 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Berisha denoncon: Partia Siçiliste po blen vota, raste masive

Pasi votoi në QV pranë liceut artistik në Tiranë, ish kryeministri Sali Berisha denoncoi:  Ka pasur raste masive të partisë siçiliste për blerjen e votave, dhe kam informacinet e fundit se po ndodh në Bradashesh, Gostimë e Durrës dhe në një seri vendesh të tjera. Berisha ka dhe nj

No Pic available
  • 2017-06-21

Qytetarë votoni! Moisiu: Gomarin nga balta e nxjerr i zoti

Forumi Civil 2010 dhe Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë, u kanë bërë thirrje qytetarve shqiptarë që të marrin pjesë masivisht në zgjedhjet e 25 qershorit. Ish-presidenti Moisu tha se përmes votës qytetarët nuk duhet ti lejojnë politikanet të shpërdorojnë detyrën. 3 ditë para zgjedhj

Oketa i referohet sondazhit të Ora News, bën thirrje për pjesëmarrje në votim
  • 2017-06-08

Oketa i referohet sondazhit të Ora News, bën thirrje për pjesëmarrje në votim

Kandidati për deputeti i Frymës së Re Demokratike Gazmend Oketa, duke iu referuar sondazhit në Ora News ku numri i atyre që nuk duan të votojnë është në rritje, i ka bërë thirrje qytetarëve  që të votojnë në 25 qershor. Në një status në rrjetet sociale, Oketa duke iu drejtua

No Pic available
  • 2017-05-29

Rama nga Peshkopia: Edhe Saliu e di që PS bën shtet

PD nuk bën dot shtet kështu deklaroi nga Peshkopia kryeministri Edi Rama, duke kërkuar votën e qytetarve për më shumë punë e reforma. Ai tha se Vettingu do të mundësojë rritjen ekonomike të Shqipërisë ndërsa premtoi ndërtimin e Rrugës së Arbërit. Nga Peshkopia ku zhvilloi një tak

No Pic available
  • 2017-05-15

Rama: Kemi dashur të bëjmë më shumë për Shkodrën, nuk kemi mundur

Kryeministri Edi Rama kërkoi nga qytetarët e Shkodrës që më 18 qershor ta ndëshkojnë përmes votës Partinë Demokratike pasi prej 27 vitesh e ka lënë qytetin në harres. Teksa pohoi se për Shkodrën nuk është bërë shumë, Rama premtoi investime që do të sjellin zhvillimin e qytetit

No Pic available
  • 2017-03-21

Mbesa e At Zef Pllumit: Të mos pranojmë komunistë dhe kriminelë

Teksa kyetari i Partisë Demokratike, është nisur drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në një axhendë takimesh me senatorë dhe kongresmenë per situatën politike ne vendin tonë, në çadrën e lirisë u fol për artin dhe historinë. Mbesa e At Zef Pllumit, Angjelina Gjeka, i bëri th

No Pic available
  • 2017-03-10

Berisha: Kryebashkiaku i Poliçanit rreh mësuesin pse e pa

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se një mësues në Poliçan dhe djali i tij gjithashtu mësues, janë rrahur nga kryetari i Bashkisë Adriatik Zotkaj. Të paktën tre qytetarë i kanë shkruar ish-kryeministrit, ndërsa mësuesi sipas tyre i dhunuar, përmendet edhe me emër. Qytetaret dixhit