Rezultate te kerkimit per termin: +Qytetart

Total: 859
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.856Z

Meta fton qytetart n shesh

Kryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim, Ilir Meta ka ftuar qytetart q t marrin pjes n protesn q do t zhvillohet sot pasdite n sheshin Sknderbej n Tiran, kundr ndryshimeve n Kushtetutn e Republiks s Shqipris. N nj konferenc pr shtyp, dhn sot, z. Meta shprehu bindjen se "duke u bashkuar t gjith,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

Udhtimi n BE, rrug e vshtir pr qytetart e Ballkanit

Udhtimi npr Evrop po bhet m i thjesht dhe m i leht pr qytetart e Ballkanit, megjithse ka ende shum pr t br. Kur Milloshevici ishte n pushtet radht e gjata npr ambasada shpjegoheshin me konjukturat politike n ish-Jugosllavi. Sot jemi n 2007; Milloshevici nuk sht m n pushtet por radht e gjata prpara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.630Z

Gjatë natës u dogjën 4 vetura zyrtare, përgjegjësinë e marrin Qytetart e paknaqur

Djegia e veturave zyrtare ka filluar të marrë përmasa shqetësuese. Vetëm mbrëmë në Kosovë u është vënë zjarri katër veturave zyrtare: në Gjilan, Ferizaj, Mitrovicë, Pejë dhe Malishevë. Këto vetura zyrtare janë të blera me paratë e taksapaguesve të Kosovës. Një organizatë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.744Z

PD, Pernaska: Rama, bojkot edhe Bashkisë së Tiranës

Partia Demokratike akuzoi dje kryetarin e Bashkis s Tirans, Edi Rama, se ka ln pas dore institucionin q drejton. Deputetja demokrate, Lajla Pernaska, n nj deklarat pr shtyp shprehu shqetsimin se “Tirana ka 3 vjet pa kryetar bashkie”. N emr t PD-s, Pernaska deklaroi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.567Z

Fajon: Politika t punoj pr qytetart

E ftuar n studiot e Top Channel europarlamentarja dhe raportuesja pr Shqiprin Tanja Fajon deklaroi se n mes t muajit prill pritet nj raportim para PE-s mbi procesin e liberalizimit t vizave, si dhe bri thirrje pr dialog mes forcav politike n vend pr t mos dmtuar imazhin e vendit. “N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.071Z

Juristet: Transparenca, prevalojn qytetart jo ministrat

A kane të drejte gazetarët investigative të hetojnë mbi personat e veshur me pushtet dhe a duhet të publikojnë edhe pjesë të jetës së tyre private? Këtë pyetje i kemi drejtuar zonjës Vjollca Mecaj, deri pak kohë më parë gjyqtare e Gjykatës Kushtetuese dhe tani kryetare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.384Z

IPKO feston me qytetar

Me nj fest t pandrprer pr dhjet or me radh n Sheshin Nna Terez n Prishtin, kompania IPKO ka vendosur t`i qeras t gjith qytetart e Kosovs me ushqim, pije, argtim t veant. Bashk me t gjith, IPKO do t festoj dhjet vjetorin e themelimit t saj. Sot, n sheshin Nn Tereza n Prishtin, kompania IPKO organizo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama