Rezultate te kerkimit per termin: +Qytetar +Nderi

Meta: total 1000 / total_found 2259 / time 0.005 / keyword[0] qytetar / docs[0] 134596 / hits[0] 272528 / keyword[1] nderi / docs[1] 6581 / hits[1] 9644 /
Durrës  Kryebashkiaku Dako pret delegacionin e senatorëve francezë
  • 2015-09-14

Durrës Kryebashkiaku Dako pret delegacionin e senatorëve francezë

TIRANË, 14 Shtator/ATSH-Gjergji Mima/ -Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, ka pritur në një takim një delegacion të senatit francez të kryesuar nga senatori Michel Berson që është edhe Kryetari i Grupit të Miqësisë Francë- Shqipëri i Senatit të Francës. Në përbërje

Rita Ora: Anëtarësimi në UNESCO do të sjellë më shumë mundësi për të rinjtë e Kosovës
  • 2015-09-11

Rita Ora: Anëtarësimi në UNESCO do të sjellë më shumë mundësi për të rinjtë e Kosovës

Këngëtarja me famë botërore e lindur në Kosovë, Rita Ora, në një artikull të revistës diplomatike franceze "La Lettre Diplomatique" ka shprehur mbështetjen e saj të fuqishme për anëtarësimin e Kosovës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Edukim, Shkencë dhe Kulturë (UNESC

Rita Ora: Anëtarësimi në UNESCO sjellë më shumë mundësi për të rinjtë e Kosovës
  • 2015-09-11

Rita Ora: Anëtarësimi në UNESCO sjellë më shumë mundësi për të rinjtë e Kosovës

Këngëtarja me famë botërore e lindur në Kosovë, Rita Ora, në një artikull të revistës diplomatike franceze "La Lettre Diplomatique" ka shprehur mbështetjen e saj të fuqishme për anëtarësimin e Kosovës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Edukim, Shkencë dhe Kulturë (UNESC

Hysen Ndreu shpallet Qytetar nderi i Komunës Zall-Dardhë
  • 2015-09-10

Hysen Ndreu shpallet Qytetar nderi i Komunës Zall-Dardhë

Vlerësimi iu dha me motivacionin: "Për kontributin e dhënë në fushën e kulturës dhe historisë", kishte ardhur vetë kryetari i Këshillit Komunal z. Gëzim Kaca. Aktiviteti u zhvillua në ambientet e pallatit të Kulturës në Kamëz me rastin e 75-vjetorit të lindjes së tij N

Presidenti Nishani përshëndet Takimin Ndërkombëtar Paqja është gjithnjë e mundur.
  • 2015-09-10

Presidenti Nishani përshëndet Takimin Ndërkombëtar Paqja është gjithnjë e mundur.

8 shtator 2015 Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani përshëndeti sonte ceremoninë përmbyllëse të Takimit Ndërkombëtar "Paqja është gjithmonë e mundur" të mbajtur pranë Qendrës Ndërkombëtare të Kulturës në Tiranë. Kreu i Shtetit shqiptar u shpreh në prani të pjesëm

FOTOT/ Vëllezërit Frashëri kanë filluar hashashin
  • 2015-09-10

FOTOT/ Vëllezërit Frashëri kanë filluar hashashin

Nga Bledi Mane   Lajme te frikshme vine nga Frasheri, fshati legjendar i tharmit te Rilindjes se vertete shqiptare. Shtepia muze ku linden korifenjte e iluminizmit Abdyli, Naimi dhe Samiu tashme i ngjan nje nevojoreje publike. Pasi kane zhbere historine, ne dhomen ku lindi Abdyli kane fillua

Marshimi i Paqes-Nishani: Në Shqipëri paqja fetare ka shtëpinë e saj, lutemi për botën
  • 2015-09-08

Marshimi i Paqes-Nishani: Në Shqipëri paqja fetare ka shtëpinë e saj, lutemi për botën

TIRANË, 8 Shtator /ATSH- I. Vata/-Në përmbyllje të Konferencës së paqes në Shqipëri ka startuar sonte marshimi i 4000 përfaqësuesve të paqes në botë dhe i mijëra qyterëve, klerikeve në rrugët e kryeqytetit për t'u përqëndruar paskesaj në qendër të Tiranës .Kryetari i Bashkis