Rezultate te kerkimit per termin: +Qytetar +Nderi

Meta: total 1000 / total_found 2447 / time 0.005 / keyword[0] qytetar / docs[0] 153530 / hits[0] 310616 / keyword[1] nderi / docs[1] 7285 / hits[1] 10637 /
Nga vajzat, deri tek Asllan Rusi: Jeta e panjohur dhe cili ishte fati i pasardhësve të familjes së Naim Frashërit
  • 2016-10-20

Nga vajzat, deri tek Asllan Rusi: Jeta e panjohur dhe cili ishte fati i pasardhësve të familjes së Naim Frashërit

Nga Kastriot Bezati Naim Frashëri, mësimet e para i mori në Frashër, ndërsa më 1865 vendoset në Janinë ku, më 1869 mbaroi gjimnazin Zosimea dhe, diplomën e kësaj shkolle e ka me thënien: fort mirë, shkruan Mithat Frashëri, Naim Frasheri, Sofie, 1901. U pajis në këtë shkollë me

No Pic available
  • 2016-10-19

Abud: Smund të kishim Konsull më të mirë se Ndroqi për Meksikën

Juan José Guerra Abud është zyrtarisht Ambasadori i Meksikës për Shqipërinë, jo rezident, me seli në Romë të Italisë. Me dorëzimin e letrave kredenciale Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ambasadori i Meksikës u dekretua për mandatin e tij diplomatik. Një vizitë të rënd

No Pic available
  • 2016-10-04

Drejtuesit e shtetit që kanë lindur në tetor: Nga Zogu, Enveri te Berisha

Tetori ka sjellë në jetë politikanë që i kanë sjellë faqe të ndryshme Shqipërisë. Njëri e ka bërë mbretëri, tjetri diktaturë, tjetri demokraci… Ahmet Zogu ka lindur më 8 tetor të vitit 1895 në Burgajet të Matit. Pas tij, Enver Hoxha, i cili ka mbajtur detyrën e Sekretarit t

No Pic available
  • 2016-10-04

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi Qytetar Nderi i Shkodrës

Pas Tiranës, ditën e dytë të vizitës zyrtare në Shqipëri presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e kaloi në qytetin e Shkodrës. Fillimisht atij ju rezervua një pritje nga qytetarja e parë Voltana Ademi. Pasi i uroi mirëseardhjen, Ademi dhe Thaçi të shoqëruar nga delegacionet e tyre folën

(E PLOTE)/ Bashkbisedimi i Rames ne Divjake me fermeret. Batutat dhe pyetjet e fermereve
  • 2016-09-28

(E PLOTE)/ Bashkbisedimi i Rames ne Divjake me fermeret. Batutat dhe pyetjet e fermereve

Është mëse normale që gjithkush, në vitin 2016, në mes të Europës të kërkojë shumë më tepër e gjëra shumë të tjera, por si mundet të bënim më shumë, ndërkohë që na është dashur të përballemi me probleme jetike. Si mund ta çonin më tutje sesa kaq, në një hark kohor

Kërkesa e Selamit, ja të besuarit e Bashës që rrezikojnë largimin. Emrat
  • 2016-09-16

Kërkesa e Selamit, ja të besuarit e Bashës që rrezikojnë largimin. Emrat

Pas dy humbjeve radhazi, eksponentë me peshë të Partisë Demokratike, për herë të parë që pas largimit të Sali Berishës, kanë kërkuar rishikimin e pozitave të lidershipit të partisë, për të evituar një tjetër disfatë në horizont, e cila do ti rezervonte PD një qëndrim të g

ÇFARË NUK KUPTOVA NGA LAMTUMIRA E ZOTIT SHEHU DHËNË DIBRANËVE?
  • 2016-09-16

ÇFARË NUK KUPTOVA NGA LAMTUMIRA E ZOTIT SHEHU DHËNË DIBRANËVE?

Kandidati për kryetar bashkie në Dibër, zoti Sherefedin Shehu, i humbi zgjedhjet. Nuk është ndonjë hatà e madhe për të, por mua më erdhi keq. Jo për nga ngjyrat politike që përfaqëson, sepse të tilla ndarje nuk më pasionojnë aq shumë. Aq më shumë për kryetar bashkie ka vlerë n