Rezultate te kerkimit per termin: +Qyteteve

Meta: total 1000 / total_found 10068 / time 0.021 / keyword[0] qyteteve / docs[0] 10068 / hits[0] 12317 /
Vrasjet në Shkodër, zv/ministri: Grupet kriminale nuk lindën brenda natës, ja pistat ku po hetojmë
  • 2019-04-06

Vrasjet në Shkodër, zv/ministri: Grupet kriminale nuk lindën brenda natës, ja pistat ku po hetojmë

Në emisionin Kjo javë në News 24, zv/ministri i Brendshëm, Julian Hodaj komentoi situatën e rendit e sigurisë në vend. Hodaj tha se ka një mobilizim të Policisë së Shtetit, ndërsa solli në vëmendje, zëvendësimin e strukturave drejtuese të policisë. Ajo që ndodhi në Shkodër, nuk

TË JETOSH NË ATDHEUN E PAGJUMË TË PROTESTAVE.!
  • 2019-04-04

TË JETOSH NË ATDHEUN E PAGJUMË TË PROTESTAVE.!

Nga Ilir ÇUMANI Kur opozita e bashkuar organizonte protestën e saj masive në bulevardin Dëshmorët e Kombit, rastësisht takova në shëtitoren e ndodhur mes kompleksit Taivan dhe pallateve Shallvare një të njohur, i cili kishte dalë në shëtitje me bashkëshorten e tij. Është një burrë

No Pic available
  • 2019-04-02

Qyteti Smart, Tirana në Koalicionin e Qyteteve për të Drejtat Dixhitale

Tirana, si qytet qe po ben progres të vazhdueshëm me nismat dixhitale, i eshte bashkuar Koalicionit te Qyteteve për të Drejtat Dixhitale (Cities Coalition for Digital Rights). Kjo nisme globale, e iniciuar nga qytetet e Amsterdamit, Barcelonës dhe Nju Jorkut, ka mbështetjen e UN-Habitat, EUROC

Mema me tone të ashpra: Kush sulmon Tiranën do e pësojë keq!
  • 2019-04-02

Mema me tone të ashpra: Kush sulmon Tiranën do e pësojë keq!

Trajneri i Tiranës do të jetë në stol në sfidën e kthimit ndaj Laçit në Kupën e Shqipërisë pasi ka shlyer gjysmën e dënimit dhe pjesën tjetër klubi bardheblu e ka paguar me gjobë. Laçi-Tirana është një sfidë që rikthehet vetëm 4 ditë pas ngjarjeve të shëmtuara që ndodhën

Basha zbulon deputetin e përfshirë në dosjen 184: Shqipëria nuk duhet të jetë më e
  • 2019-04-01

Basha zbulon deputetin e përfshirë në dosjen 184: Shqipëria nuk duhet të jetë më e

Kryetari i PD-së Lulzim Basha zhvilloi një takim tjetër me të rinj dhe qytetarë shkodranë. Ai foli për betejën e nisur nga opozita, e cila tha se u shkëput nga qeveria e lidhur me krimin për të mbërritur në destinacion, atë të vlerave europiane. Në fjalën e mbajtur Basha tha se pë

Ora e Tokës, qendra e Tiranës fik dritat për 60 minuta (Foto)
  • 2019-03-31

Ora e Tokës, qendra e Tiranës fik dritat për 60 minuta (Foto)

Qendra e Tiranës fiku mbrëmë dritat për 60 minuta, duke iu bashkuar qindra qyteteve në 187 shtete të botës në shenjë solidarizimi me Orën e Tokës, që synon rritjen e vëmendjes globale ndaj çështjeve mjedisore. I pranishëm në eventin e organizuar me këtë rast në sheshin Skënder

No Pic available
  • 2019-03-20

Saga e lavdishme e familjes Muzaka

Luan RAMA Sipas studiuesit të njohur të historisë së Greqisë dhe shqiptarëve të Greqisë Carl Hopf, në librin e tij Kronika greko-romake, shkruhet për të birin e Gjon Muzakës, Adrianin, i cili ishte kapiten i kalorësisë së lehtë në shërbim të mbretit francez. Ai kishte fillimthi n