Rezultate te kerkimit per termin: +Qyteti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.737Z

Qyteti i akullt

Një qytet i vërtetë i ndërtuar me arkitekturë të mrekullueshme, të gjitha prej akulli. Qyteti Harbin në Verilindje të Kinës është i gjithi prej akulli dhe dëbore, i zbukuruar me drita shumëngjyrëshe. Më 5 janar 2012 nis edicioni i 28-të i festivalit ndërkombëtar Harbin Ice and Sno

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.322Z

Çikago, qyteti i ngrirë

I ftohti i acartë që ka përfshirë një pjesë të madhe të Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë përveç problemeve që ka krijuar në qarkullim dhe në shërbimet për miliona banorë, ka shndërruar komplet natyrën. Pamjet që mbërrijnë nga zonat e goditura,  ngjasojnë me shumë me ato t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.834Z

Qyteti, sheshi, qytetari

Share Nga Edvin Kukunja   Trinomi Qyteti-Sheshi-Qytetari nga njëra anë dhe Arkitektura dhe Urbanistika nga ana tjetër. Lëmi është i madh dhe ka nevojë për një qasje të shëndoshë dhe të bazuar mbi njohuri dhe zgjidhje të mirëmenduara e që kanë kaluar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.541Z

FOTOT/ Berati, qyteti magjik.

Qyteti i Beratit, vetëm 122 kilometra nga kryeqyteti Tiranë, është një destinacion perfekt në çdo stinë për këdo që kërkon ndërthurjen e turizmit kulturor, arkitekturën e veçantë dhe jetën e qetë të një qyteti që ka ndërthurur traditën me bashkëkohoren. Gazetarja Ivana D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.179Z

Qyteti Studenti humbet identitetin

Qyteti Studenti humbet identitetin E shtune 19 Janar 2013 1633 Qyteti Studenti humbet identitetinNuk eshte me qyteti i vecante brenda  kryeqytetit por nje lagje e Tiranes Qyteti Studenti sot ka humbur kuptimin dhe qellimin per te cilin u ngrit Ne te nuk ka vetem te rinj por mosha te ndrysh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.349Z

FOTOT/ Qyteti i pazakontë!

Këto foto janë bërë në rajonin e Punjabit në Indi. Në to shihen shtëpi me zbukurime të pazakonta. Banorët vendosin në çatitë e tyre nga futbollistë, tek avionë e tanke.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.624Z

Letërsia dhe qyteti

Studiuesit e letërsisë evidentojnë gjurmët e qytetit dhe modeleve që enden në veprat e autorëve shqiptarë të shekullit të njëzetë. Konica hap dialogun, Kadare e dominon. Me botimin së fundit të akteve të Konferencës Shkencore Ndërkombëtare "Letërsia dhe qyteti" mbajtur në vjesh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama