Rezultate te kerkimit per termin: +Qytetin +Studenti

Meta: total 1000 / total_found 1470 / time 0.003 / keyword[0] qytetin / docs[0] 78559 / hits[0] 99467 / keyword[1] studenti / docs[1] 5239 / hits[1] 9059 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Sezonin e zgjatët vetë, Rama batuta në QS: E çfarë vape do jetë këtë korrik!

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilluan një takim me disa studentët në Qytetin Studenti, ku premtuan ndër të tjera ndërtimin e Kampusit Universitar brenda mandatit të ardhshëm në krye të Bashkisë së Tiranës. Gjatë bashkëbisedimit, Rama nuk k

Konviktet/ Veliaj: Ndërhyjmë dhe te UBT! Rama zotohet: Kampusi në QS, brenda mandatit!
  • 2019-04-11

Konviktet/ Veliaj: Ndërhyjmë dhe te UBT! Rama zotohet: Kampusi në QS, brenda mandatit!

Menjëherë pas rikonstruksionit të konvikteve në qytetin Studenti, Bashkia e Tiranës do të nisë punën për rehabilitimin e godinave edhe në Universitetin Bujqësor, të cilat tashmë janë të zaptuara apo të degraduara tërësisht. Gjatë inspektimit me kryeministrin Edi Rama në godinat 2

Rinisin protestat e studentëve? Rama pritet ftohtë në Qytetin Studenti (FOTO)
  • 2019-04-01

Rinisin protestat e studentëve? Rama pritet ftohtë në Qytetin Studenti (FOTO)

Edi, gëzuar 1 Prillin. Ishte kjo një nga pankartat që dhjetëra të rinj protestues mbanin në duar, teksa e kanë pritur ftohtë kryeministrin Edi Rama ditën e sotme në sallën Iliria në Qytetin Studenti. Shefi i qeverisë shkoi për të prezantuar BiblioteknDixhitale e cila do tu shërbejë

Rikonstruktohet tjetër konvikt në QS, Veliaj: Mbajmë premtimin për studentët!
  • 2019-03-14

Rikonstruktohet tjetër konvikt në QS, Veliaj: Mbajmë premtimin për studentët!

Godina numër 5 në Qytetin Studenti në Tiranë, ka marrë një pamje tjetër, pas ndërhyrjes në një kohë të shkurtër në kuadër të Paktit për Universitetin. Gjatë inspektimit të punimeve kryetari i bashkisë Veliaj falenderoi kontribuuesit. Sot ka mbaruar konvikti i parë që është ri

No Pic available
  • 2019-02-18

Fjalë e mbajtur, Veliaj: Ndërhyjmë edhe te godinat e tjera në QS (VIDEO)

Në kuadër të Paktit për Universitetin ka përfunduar tashmë rikonstruksioni i plotë i konviktit numër 5 në Qytetin Studenti në Tiranë. Teksa ka publikuar videon e rikonstruksionit të godinës N5 5, Kryebashkiaku Veliaj siguron se Bashkia e Tiranës bashkë me qeverinë do të vijojë pun

Nis puna për rikonstruksionin e dy godinave në Qytet Studenti
  • 2019-01-31

Nis puna për rikonstruksionin e dy godinave në Qytet Studenti

Dy godina të tjera konviktesh në Qytetin Studenti po i nënshtrohen rikonstruksionit të plotë, për kushte më të mira jetese dhe studimi për studentët. Pas konvikteve 5, 6, 20 dhe 21, Bashkia e Tiranës ka nisur punën edhe për rikonstruksionin e godinave 27 dhe 28. Kryebashkiaku i Tiranës

No Pic available
  • 2019-01-26

Rikonstruksioni i konvikteve, Bashkia nderon familjen Sadushi

Veliaj: “Keni mirënjohjen e qytetit të Tiranës; Është kollaj të thuash jam me studentët’, por është më e vështirë të bësh diçka për ta” Thirrjes së kryeministrit Edi Rama dhe Bashkisë së Tiranës për të dhënë një dorë në rikonstruksionin e konvikteve në &