Rezultate te kerkimit per termin: +Qytetit +Studenti

Meta: total 1000 / total_found 1370 / time 0.003 / keyword[0] qytetit / docs[0] 78499 / hits[0] 115407 / keyword[1] studenti / docs[1] 5239 / hits[1] 9059 /
Konviktet/ Veliaj: Ndërhyjmë dhe te UBT! Rama zotohet: Kampusi në QS, brenda mandatit!
  • 2019-04-11

Konviktet/ Veliaj: Ndërhyjmë dhe te UBT! Rama zotohet: Kampusi në QS, brenda mandatit!

Menjëherë pas rikonstruksionit të konvikteve në qytetin Studenti, Bashkia e Tiranës do të nisë punën për rehabilitimin e godinave edhe në Universitetin Bujqësor, të cilat tashmë janë të zaptuara apo të degraduara tërësisht. Gjatë inspektimit me kryeministrin Edi Rama në godinat 2

Veliaj zbulon skandalin: Në kampusin e Universitetit Bujqësor ka motel me orë!
  • 2019-04-11

Veliaj zbulon skandalin: Në kampusin e Universitetit Bujqësor ka motel me orë!

Kryetari i Bashkisës së Tiranës Erion Veliaj gjatë vizitës me kryeministrin Edi Rama në konviktet e Qytetit Studenti, e ka përqendruar fjalën e tij te rektori i UBT-së, Bahri Musabelliu, i cili është një nga kundërshtarët e ndërtimit të shkollës Nënë Tereza në ish-fidanishten e B

No Pic available
  • 2019-03-14

30 vjet pa dramaturgun dhe aktorin Hekuran Zhiti

30 vjet më parë, në 15 mars, mbylli sytë përgjithmonë autori i shumë komedive dhe dramave, por dhe i satirave në vargje, edhe elegjive, aktor profesionist, por dhe mësues i nderuar, Hekuran Zhiti (1911 1989). Vinte nga Tomorica, nga Mali i Tomorrit ose Olimpi i shqiptarëve. Në vitin 1932

No Pic available
  • 2019-01-26

Rikonstruksioni i konvikteve, Bashkia nderon familjen Sadushi

Veliaj: “Keni mirënjohjen e qytetit të Tiranës; Është kollaj të thuash jam me studentët’, por është më e vështirë të bësh diçka për ta” Thirrjes së kryeministrit Edi Rama dhe Bashkisë së Tiranës për të dhënë një dorë në rikonstruksionin e konvikteve në &

Ekipi i PS për betejën e 30 qershorit, të rikonfirmuarit dhe emrat e rinj
  • 2019-01-22

Ekipi i PS për betejën e 30 qershorit, të rikonfirmuarit dhe emrat e rinj

Na ndajnë edhe 5 muaj nga zhvillimi i zgjedhjeve lokale, me Presidentin Ilir Meta që ka dekratuar si datë për zhvillimin e tyre 30 qershorin 2019. E teksa ethet e një procesi elektroal sa vijnë e shtohen, në bazë partitë kryesore kanë nisur konsultimet për të gjetur kandidatët idealë p

Rama: Vëllai i Presidentit ktheu mensën e Qytetit Studenti në lloto
  • 2019-01-19

Rama: Vëllai i Presidentit ktheu mensën e Qytetit Studenti në lloto

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot projektin e kampusit të ri universitar. Në fjalën e mbajtur, kreu i qeverisë ka akuzuar vëllain e ish-presidentit Bujar Nishani, i cili sipas Ramës mori në pronësi mensën e qytetit studenti dhe atë e ktheu në lloto. Për Ramën, problem për ndërt

No Pic available
  • 2019-01-19

Rama-Nishani do përballen në gjyq, ish-presidenti padit kryeministrin për

Pas akuzave të kryeministrit Edi Rama se vëllai i Bujar Nishanit ka kthyer mensën e Qytetit Studenti në lloto, ka reaguar ish-presidenti. Ky i fundit ka paditur për shpifje kreun e qeverisë, duke i kërkuar që ti vërtetojë me dokumente pretendimet e ngritura. Ish presidenti siguron se i v