Rezultate te kerkimit per termin: +Qytetit +Studenti

Meta: total 1000 / total_found 1326 / time 0.003 / keyword[0] qytetit / docs[0] 76137 / hits[0] 112142 / keyword[1] studenti / docs[1] 5078 / hits[1] 8740 /
Gruaja vdes në spitalin privat në Tiranë, mjekët nuk njoftuan policinë
  • 2017-05-26

Gruaja vdes në spitalin privat në Tiranë, mjekët nuk njoftuan policinë

Foto ilustruese Një 39-vjeçare ka gjetur vdekjen në një spital privat gjinekologjik, por mjekët nuk kanë njoftuar policinë. Ngjarja është rënduar edhe më tej, kur familjarët e viktimës janë lejuar që të marrin kufomën nga spitali pa iu nënshtruar ekspertizës mjeko-ligjore. E gjith

Veliaj merr Honoris Causa në SHBA: Je studenti që na mbush me krenari
  • 2017-04-30

Veliaj merr Honoris Causa në SHBA: Je studenti që na mbush me krenari

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj mori titullin Doctor Honoris Causa nga Grand Valley State University në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe ka kryer studimet e larta. Në ditën e dytë të vizitës në Miçigan, Veliaj ka qenë i ftuari i nderit në ceremoninë e diplomimit

No Pic available
  • 2017-04-25

Nis rikonstruksioni i konvikteve në Qytetin Studenti Nr.2

Ministri i Energjetikës dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz përuruan sot fillimin e punimeve për rindërtimin, sipas parimit të efiçiencës energjitike të godinave të Qytetit Studenti nr.

GAJASJE SEPSE VDIQ ENVER HOXHA
  • 2017-04-13

GAJASJE SEPSE VDIQ ENVER HOXHA

Ylli POLOVINA Shumë shqiptarë, veçanërisht të rinj që nuk e kanë përjetuar para nëntëdhjetën, e kaluan 11 prillin e këtij viti pa u rënë ndër mend se qe ditëvdekja e Enver Hoxhës. Gjithsesi ndonjë televizion apo gazetë e kujtoi, madje duke ia dhënë lirinë e të komunikuarit me

No Pic available
  • 2017-04-12

Nishani dekoron Zenel Hoxhën me titullin Kalorës i urdhrit të Skënderbeut

Motivacioni i Dekorimit për Presidentin e Dhomës së Tregtisë Shqiptaro-Britanike dhe ish-themelues i PD-së: Në shenjë vlerësimi ndaj kontributit të tij në lëvizjet demokratike të fillimviteve 90-të, për ndihmesën e vyer të dhënë përgjatë luftës për pavarësinë e Kosovës, si d

No Pic available
  • 2017-04-11

11 prilli dhe këpucët e kuqe

Ishte mëngjesi i 11 prillit, kur për herë të parë pas atyre muajve të vitit të parë të ekonomikut, nipi i Sofo Lazrit, emri i të cilit nuk më kujtohet këtë çast, erdhi i zymtë në klasë. Rrathët e syve i kishte të kuq dhe ninëzat nuk i shiheshin nga trishtimi që e kishte zënë.

11 PRILLI DHE KËPUCËT E KUQE
  • 2017-04-11

11 PRILLI DHE KËPUCËT E KUQE

Flutura AÇKA Ishte mëngjesi i 11 prillit, kur për herë të parë pas atyre muajve të vitit të parë të ekonomikut, nipi i Sofo Lazrit, emri i të cilit nuk më kujtohet këtë çast, erdhi i zymtë në klasë. Rrathët e syve i kishte të kuq dhe ninëzat nuk i shiheshin nga trishtimi që e k