Rezultate te kerkimit per termin: +Qyteze

Total: 479
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.362Z

Kami: fantazma e mbetur e një qyteze minatorësh në veri të Shqipërisë

Nga Gjon Neçaj Rrëzë kodrinave rrethuar nga malet, anës rrugës automobilistike Krumë Bajram Curr, në të djathtë të sheh syri ca rrënoja, por dhe ca pallate suvashqyer, që natyrshëm të provokojnë një pyetje dilematike të brendshme: vallë, a jeton kush këtu?! Dhe nëse jeton, ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.907Z

Gjiri i Lalezit, synim per t’u kthyer ne qyteze turistike

Kryeministri Berisha priti dje nje takim perfaqesues te grupit te sipermarrjes OMNIX nga Dubai dhe Katari. Gjate takimit me kreun e qeverise Berisha ne Kryeministri, -----te cilet paraqiten projektin e perfunduar ne fushen e turizmit, per ndertimin e nje kompleksi turistik ne gjirin e Lalezit. Po dj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.342Z

Liqeni, nje qyteze brenda qytetit

Dore holandeze per rimekembjen e Parkut te Liqenit Artificial. Studioja MRVD, me arkitektin Einny Mass ne krye, do te mund ta shnderrojne kete zone ne mjaft te frekuentuar dhe te kendshme. Thelbi i shnderrimit nuk do te jete vetem krijimi i nje plazhi, por edhe i qendrave tregtare, zyrave, bankave e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.116Z

Kenia agjenti vret 10 persona

Nje agjent policie ne Kenia ka vrare dhjete persona ne nje qyteze ne veri te Nairobit. Dy nga viktimat jane kolege te tij.Sipas burimeve policore polici hapi zjarr pas nje grindjeje me nje koleg.Tete persona te tjere kane mbetur te vdekur nga te shtenat.Ngjarja ka ndodhur ne Siakago nje q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.645Z

Tornado rrafshon nje qyteze ne Oklahoma

16 minuta përpara zyrtarët e shërbimit metereologjik dhanë paralajmërimin e fundit. Por për 55 mijë banorët e qytezës Mur në Oklahoma, koha nuk ishte e mjaftueshme.  Pamjet e tmerrshme të urganit të konsideruar si më shkat&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.426Z

PD:Rama ideoi një qytezë te Liqeni, fiton mln euro

Partia Demokratike ka publikuar sot një kontratë të nënshkruar nga Dritan Avllai , i njohur si Tan Lepri që sipas demokratëve i ka sjellë përftime prej miliona euro kreut të bashkisë së Tiranës, Edi Rama. Deputeti Luçiano Boçi tha në një konferencë për shtyp se për ngritjen e nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.674Z

Birre Gozhde dhe Sapun ne Teatrin Kombetar

Pas shfaqjes ne Teatrin Kombetar te Kosoves tragjikomedia Birre gozhde dhe sapun me autor dhe regji te Stefan apalikut vjen ne fundjave ne Teatrin Kombetar. Prodhimi i teatrit Migjeni shfaqet te shtunen dhe te dielen ora 19.00 ne sallen Kadri Roshi. Interpretojne aktoret Frederik Fistani Agron Dizd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama