Rezultate te kerkimit per termin: +RTUARA

Meta: total 1000 / total_found 3929 / time 0.002 / keyword[0] rtuara / docs[0] 3929 / hits[0] 4727 /
Prokuroria kërkon 34 vite burg për ish-zyrtarët e INUV. 6 vite vetëm për Florenc Hoxhën
  • 2016-10-17

Prokuroria kërkon 34 vite burg për ish-zyrtarët e INUV. 6 vite vetëm për Florenc Hoxhën

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar në total 34 vite burg për 17 ish-inspektorë të Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik Vendor të Bashkisë Tiranë. Mes të pandehurve është edhe ishdrejtuesi Florenc Hoxha. Sipas organit të akuzës, të gjithë këta persona akuzohen për veprën penale të

No Pic available
  • 2016-10-15

Gjelbërimi i harruar rreth pallateve!

Nga Isidor Koti Duke i hedhur një sy të përgjithshëm ndër vite programeve politike dhe veçanërisht atyre të njësive lokale (bashkive apo minibashkive), të bën përshtypje rëndësia që i është kushtuar në letra e projekte sipërfaqeve të gjelbëruara në zonat urbane dhe jo vetëm. P

No Pic available
  • 2016-10-15

Drafti: Nuk do shisni dot shtëpinë pa certifikatë energjie

Shumë kohë më pas, edhe Shqipëria po kujtohet për të futur në kulturën e jetesës një element që shtetet rreth nesh e kanë bërë me kohë: eficencën e energjisë. Në 25 vitet e demokracisë, lajmet për furnizimin me drita nuk kanë munguar, por kemi harruar ndoshta një element më th

Rikonstruktohen terrenet sportive në gjimnazin Petro Nini Luarasi, shtohet edhe një fushë tenisi
  • 2016-10-14

Rikonstruktohen terrenet sportive në gjimnazin Petro Nini Luarasi, shtohet edhe një fushë tenisi

  Një tjetër shkollë në Tiranë ofron më shumë terrene sportive moderne që do shërbejnë jo vetëm për nxënësit, por edhe për banorët e zonës përreth. Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikonstruksionin e ambienteve sportive të gjimnazit Petro Nini Luarasi, të cilave i është s

Bashkia shton edhe një fushë tenisi në gjimnazin Petro Nini Luarasi
  • 2016-10-14

Bashkia shton edhe një fushë tenisi në gjimnazin Petro Nini Luarasi

  Një tjetër shkollë në Tiranë ofron më shumë terrene sportive moderne që do shërbejnë jo vetëm për nxënësit, por edhe për banorët e zonës përreth. Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikonstruksionin e ambienteve sportive të gjimnazit Petro Nini Luarasi, të cilave i është s

INTERVISTA/ Gazetari amerikan: Ju tregoj si nisi lufta e karteleve të drogës në Meksikë. Kujdes në Shqipëri, por si tek ju është dhe në Kaliforni!
  • 2016-10-11

INTERVISTA/ Gazetari amerikan: Ju tregoj si nisi lufta e karteleve të drogës në Meksikë. Kujdes në Shqipëri, por si tek ju është dhe në Kaliforni!

Michel Marizco është një gazetar investigativ amerikan, i specializuar në marrëdhëniet mes SHBA dhe Amerikës Latine, specifikisht për krimin e organizuar, trafikun drogës etj.  Para se të bashkohej me Desk Fronteras,  ai ka raportuar dekadën e fundit, shumë histori nga kufiri me Mek

DEBATI/ Mbi By-passin e tunelit të Rrugës së Arbrit
  • 2016-10-11

DEBATI/ Mbi By-passin e tunelit të Rrugës së Arbrit

Nga Inxh. Faruk Kaba Duke lexuar shkrimin e një farë grupi të ashtuquajtur Lobistët e Rrugës së Arbërit dhe duke menduar një përgjigje për këta zhurmëtarë të pabesë, më shkoi mendja diku në mesin e viteve 90. Sapo kisha rifilluar punë me biznesim tim privat, zyrën e projektimit