Rezultate te kerkimit per termin: +Radas

Meta: total 178 / total_found 178 / time 0.000 / keyword[0] radas / docs[0] 178 / hits[0] 235 /
Tirana fiton Kupën, trofeun më të dhimbshëm në histori
  • 2017-06-01

Tirana fiton Kupën, trofeun më të dhimbshëm në histori

Kupa më e dhimbshme e historisë së Tiranës. Bardheblutë fituan Kupën e Shqipërisë pas 120 minutave me Skënderbeun me rezultatin 3-1, por rënia një kategori më poshtë e bën kaq të zbehtë këtë triumf, që vjen e shoqëruar me protestën e tifozëve largimin e tyre nga stadiumi në mi

No Pic available
  • 2017-05-16

Skënderbeu fundos Tiranën, Partizani i thotë lamtumirë titullit

Ka vijuar të vendoset nga penalltitë kjo javë e 34-t, njëlloj sikurse nisi me tre ndeshjet e para, edhe në dy ndeshjet e mbrëmjes së të hënës, kanë qenë arbitrat, ata që nëpërmjet 11-metërshave të akorduar kanë vendosur rezultatet e ndeshjeve dhe fatet e jo pak ekipeve. Partizani l

No Pic available
  • 2017-04-15

Skënderbeu mund lehtësisht Korabin

Korabi si vitamina perfekte për Skënderbeun, aq më tepër pa ish trajnerin Haxhiu. Skuadra dibrane që në Korçë u drejtua nga Ermal Nexhipi nuk mund të bënte më tepër se sparing partner, vërtet një partner stërvitje për skuadrën e Dajës që hidhte titullar Predeskun. Në stadiumin p

Skënderbeu nuk i ndahet titullit, fundos Flamurtarin
  • 2017-04-10

Skënderbeu nuk i ndahet titullit, fundos Flamurtarin

Skënderbeu nuk dorëzohet në garën për titullin. Korçarët fituan për herë të parë në Vlorë, që pas marrjes së titullit kampion një vit më parë në maj, me Liridon Latifin sërish protagonist, me një gol në fillimin e pjesës së dytë ashtu si një vit më parë, si për të treg

Ilir Daja, normalizuesi i Skënderbeut
  • 2017-02-20

Ilir Daja, normalizuesi i Skënderbeut

Ndoshta në fillim u pa me skepticizëm, por sot ai është padyshim trajneri më i mirë i 2017. Subjektivizmi e opinionet mënjanë, janë shifrat ato që konfirmojnë të tillë Ilir Dajën. 6 ndeshje zyrtare të Skënderbeut nën drejtimin e tij, 5 fitore dhe një barazim. Golavarazhi 8 gola të

No Pic available
  • 2017-02-19

Goleadë ndaj Luftëtarit, Skënderbeu -1 nga Kukësi

Futboll i bukur, emocione dhe gola spektakolarë. Kjo jo vetëm për meritë të Skënderbeut, që fitoi 3-0 përballë Luftëtarit, por edhe për meritë të gjirokastritëve, që pavarësisht se u paraqitën të gjymtuar në Korçë, nuk hoqën dorë nga loja karakteristike që i ka mahnitur të

Feston Tirana, vjen humbja e parë për Skënderbeun
  • 2016-10-16

Feston Tirana, vjen humbja e parë për Skënderbeun

Tirana fitoi supersfidën e javës së 7-të të Kategorisë Superiore, duke thyer 2-1 Skënderbeun. Dueli, që i konfirmoi bardheblutë si të pamposhtur në këtë sezon dhe i shkaktoi disfatën e parë sezonale korçarëve, nuk i zhgënjeu pritshmërinë duke dhuruar spektakël dhe emocione deri