Rezultate te kerkimit per termin: +Radas

Disiplina pezullon me 6 jave Marko Radas

Veprimi antisportiv ndaj futbollistit te Tiranes Selemani Nikumana i ka kushtuar rende lojtarit te Skenderbeut Marko Radasbr br Komisioni i Disiplines ne Federaten Shqiptare te Futbollit e ka pezulluar gjashte jave kroatin per peshtyrje te kundershtarit episod qe ndodhi ne fund te pjeses se pare T

• 2020-09-15T14:09:51.220Z

Skënderbeu skualifikim mes drithërimash, nuk mjafton Radas

KORCE - Nën një atmosferë elektrizuese të impinatit të mbushur plotë e përplotë Skënderbeu nuk arrin të kalojë bjellorusët e BATE-s. Goli i shënuar nga Radas në pjesën e dytë nuk i mjafton skuadrës së Josë

• 2020-09-15T14:07:47.195Z

Sfida, autogoli i Rubios i jep Superkupën "Tiranës"

"Tirana" përsëriti suksesin e një viti më parë, duke ia dalë edhe këtë sezon të fitojë Superkupën e Shqipërisë. E veçanta e triumfit të djeshëm qe se, kësaj here qenë korçarët ata që kontribuuan në fitoren e kryeqytetasve, falë një autogoli të shënuar nga mbrojtësi Radas.

• 2020-09-15T14:07:47.097Z

Tirana fiton superkupën, vendimtar autogoli i Skëndërbeut

Një autogol i Radas në minutën e 90-të të takimit i dha fitoren dhe titullin e Superkupës së Shqipërisë skuadrës së Tiranës përballë rivalëve të tyre, Skënderbeut. Në ndeshjen e luajtur në stadiumin komb&

• 2020-09-15T14:09:19.515Z

Tjetër fitore, Skënderbeu spektakël ndaj polakëve

Luanin ndaj një kundërshtari me potencial, por Skënderbeu ka treguar vlerat dhe potencialin e tij. Kampionët e Shqipërisë në ndeshjen e djeshme miqësore kanë fituar me rezultatin 1-2 dhe kanë zhvilluar një lojë mjaft të mirë dhe të kënaqshme. Skuadra polake e Saëizas është gjendur

• 2020-09-15T14:11:55.369Z

Vjen fitorja e parë e Agostinelit, Skënderbeu mund 1-0 Karabakun

Skënderbeu ka mbyllur me një fitore minimale 1-0 takimin e dytë të fazës përgatitore në Austri, duke mundur skuadrën kampione të Azerbajxhanit, Karabakun. Trajneri Agostineli e nisi ndeshjen me formacionin 4-5-1, duke lënë në stol Xhejms, sinjal mëse i qartë se e cilëson për mom

• 2020-09-15T14:09:51.229Z

Liga e Kampioneve eleminohet Skenderbeu

brbrSkuadra e Skenderbeut eshte eliminuar pas barazimit 1-1 ne Ruzhdi Bizhuta me ekipin bjellorus Bate Borisov Goli i shenuar nga Radas ne minuten e 68-te qe barazoi shifrat e Oleknovic ne pjesen e pare nuk i mjaftoi skuadres se Joses per te kaluar ne turin e 3-te te Liges se Kampioneve Ndeshja e pa