Rezultate te kerkimit per termin: +Rader

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] rader / docs[0] 24 / hits[0] 33 /
No Pic available
  • 2018-07-20

Përmbysja e varkës në SHBA, shkon në 17 numri i të vdekurve (Video)

Ka shkuar në shtatëmbëdhjetë, numri i turistëve të vdekur pasi një “anije amfibe u përmbys si pasojë e motit të stuhishëm në shtetin amerikan të Misurit. Sheriffi i Stone County, Doug Rader tha se të gjithë trupat në këtë aksident ujor janë gjetur. Anija mbante 31 persona ku

Propozim për ndalimin e përdorimit të celularit në makinë
  • 2012-01-11

Propozim për ndalimin e përdorimit të celularit në makinë

Në një hap të pashembullt, Bordi i Sigurisë së Transportit Kombëtar në Shtetet e Bashkuara po sugjeron që shoferët të mos përdorin celularin kur i japin makinës. Bordi, i cili kishte si detyrë të përcaktonte shkaqet e aksidenteve me makina, u kërkoi të gjitha shteteve që të ndaloj

No Pic available
  • 2012-01-11

SHBA, propozim për ndalimin e përdorimit të celularit në makinë

UASHINGTON-Në një hap të pashembullt, Bordi i Sigurisë së Transportit Kombëtar në Shtetet e Bashkuara po sugjeron që shoferët të mos përdorin celularin kur i japin makinës. Bordi, i cili kishte si detyrë të përcaktonte shkaqe

Kosove drejtesia perballet me sfida te shumta
  • 2011-01-17

Kosove drejtesia perballet me sfida te shumta

Ambasadori amerikan ne Prishtine Christopher Dell ka terhequr verejtjen se Kosova vuan nga nje sistem i dobet ligjor. Komentet e tij jane bere ne nje shkrim me rastin e dites se drejtesise ne Kosove. Ne nje tubim me rastin e kesaj dite u tha se sistemi i drejtesise ka ende shume pune per te bere per

USAID-i promovon turizmin në Kosovë
  • 2010-06-03

USAID-i promovon turizmin në Kosovë

Disa nga destinacionet më të mira turistike të Kosovës janë paraqitur në një shtojcë speciale të revistës National Geographic që prezanton “thesaret e fshehura” të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Kjo nismë është zhvilluar nga USAID/Uashington. Destinacionet kryesore

No Pic available
  • 2010-04-02

Zemra, zbulohet vrasësi i ri i që shkakton ndalimin e saj

Zbulohet një faktor ri i cili shkakton infarktin e zemrës. Bëhet fjalë për një proteinë të quajtur lipoproteina LP (a), e cila luan një rol të rëndësishëm për të shkaktuar sulme në zemër. Përveç shkaqeve “tradicionale” si: kolesteroli, hipertensioni, diabeti, obeziteti dhe du

No Pic available
  • 2010-03-19

Arresti kardiak, situatat traumatike, rrezik për ndalimin e papritur të zemrës

Situatat traumatike janë një rrezik potencial për ndalimin e papritur të zemrës i njohur ndryshe si arrest kardiak. Çdo vit në botë me mijëra persona goditen nga ataku kardiak dhe mijëra janë viktima të vdekjes së papritur nga pushimi i zemrës. Vetëm një në katër persona të rre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama