Rezultate te kerkimit per termin: +Radika

Total: 397
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.050Z

eshtja Radika

Pas deklaratave te shumta rreth projektit per investimin ne Fushen e Lukoves, me pasoje devijimin e rrjedhes se lumit Radika, eshte kryetari i Komunes se Dibres se Madhe ai qe hedh drite mbi kete fakt. Lata tregon per takimet qe ai ka patur me perfaqesues te Bankes Boterore te kompanise energjitike.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.707Z

Radika qytetaret kerkojne transparence

Edhe pas deklaratës publike të pesë ministrave shqiptarë e maqedonas mbi çështjen e lumit Radika, një grup qytetarësh kanë kërkuar sërish që qeveria të jetë transparente dhe të kundërshtojë çdo projekt q&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.932Z

Radika bashkon dy Dibrat

Lumi Radika ka bashkuar komunitetet dibrane ne dy anet e kufirit. Devijimi i rrjedhjes se tij per shkak te nje projekti te qeverise maqedonase, ka shqetesuar specialiste te mjedisit, vendoret e Peshkopise dhe Dibres se Madhe. Me nje qendrim te perbashket, ata do ti kerkojne Qeverise maqedonase, pezu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.716Z

Radika, në Tiranë sërish protesta

Pavarësisht garancive të dhëna nga qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Maqedonisë në lidhje me mosmiratimin e një projekti që do të prekte interesat e shqiptarëve, protestat për Radikën vijuan dje në Tiranë. Një grup qytetarësh, në kuadër të asaj që është emëruar Aleanca për Mbro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.450Z

Shkup, protestë kundër devijimit të lumit Radika

Në Shkup do të mbahet sot një protestë kundër ndërtimit të projektit hidroenergjetik Fusha e Lukovës dhe devijimit të lumit Radika. Protesta mbahet në mesditë në afërsi të sheshit Skenderbeu , në organizim të shoqatave qytetare të rajonit të Dibrës, diasporës dibrane, shoqatave e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.775Z

Peshkopi, protestë kundër devijimit të lumit Radika

PESHKOPI-Një protestë kundër devijimit të lumit Radika është mbajtur në qendër të qytetit ku marrin pjesë edhe qytetarë nga Dibra e Madhe. Banorët e Peshkopisë dhe rrethinave janë shprehur kundër projektit maqedonas për devijimin e lumit Radika. “Ti thuhet jo, projektit maqedon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.806Z

Lumi Radika/Devijohen 2 metra kub nga 17

Ministria e Jashtme ka informuar më datën 10 dhjetor të vitit 2013 Kuvendin mbi kërkesën e Maqedonisë për devijimin e burimeve të lumit Radika. Në një seancë me dyer të mbyllura në Komisionin e Jashtëm, zyrtarët e MPJ-së kanë informuar deputetët për projektin e Maqedonisë për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama