Rezultate te kerkimit per termin: +Radiken

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] radiken / docs[0] 24 / hits[0] 26 /
Rama Skemat e reja ne bujqesi rritje fondeve
  • 2014-02-06

Rama Skemat e reja ne bujqesi rritje fondeve

Kete vit sektori i bujqesise do te perfitoje 1 miliardw e 115 milione leke me shume se 2013-ta ndersa ministria e Bujqesise ka prezantuar perpara fermereve skemat e reja te perftimit financiar Keshtu pervec subvencionimit per deget e agrobiznesit blegtorise dhe bletarise eshte menduar qe fondet me t

Topalli Ne parlament deputete te forte
  • 2014-02-04

Topalli Ne parlament deputete te forte

Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli thote se me teper se e fyer apo e kercenuar nga deputeti Mark Frroku ndjehet e shqetesuar per mungesen e reagimit nga drejtuesit e koalicionit mazhoritar Rama e Meta E ftuar ne emisionin e mengjesit 7 pa 5 ne Vizion Plus zonja Topalli deklaron se ne Kuvend j

PS Nishani qendrim politik
  • 2014-02-02

PS Nishani qendrim politik

Dy dite pas reagimit te presidentit Bujar Nishani lidhur me rrezimin nga Kuvendi te dekreteve te firmosura prej tij per dy anetaret e Gjykates se Larte mazhoranca e cileson rast te paprecedent Ne nje deklarate per mediat deputetja Ermonela Felaj u shpreh se shqyrtimi i kandidaturave te propozuara ng

No Pic available
  • 2014-02-01

Zjarri ne burgun e Rrogozhines i qellimshem

Jurgen Mucollari dhe Ledion Gjoka jane dy te denuar te burgut te sigurise se larte ne Rrogozhine qe dyshohet te kene vene qellimisht zjarrin ne nje nga qelite e ketij burgu Ata jane paditur nga prokuroria nderkohe qe ndaj tyre vazhdojne hetimet per zjarr venie me dashje Nga flaket qe perfshine mbrem

Rama ne Milano Konsullata edhe per shqiptaret e Kosoves
  • 2014-02-01

Rama ne Milano Konsullata edhe per shqiptaret e Kosoves

Pas kallezimit penal te ngritur ndaj ish-konsultes shqiptare ne Milano Nausika Spahia e cila akuzohet per ofrimin e sherbimeve falas me pagese kryeministri Edi Rama ka zhvilluar nje vizite ne kete konsullate Rama tha se korrupsioni i trasheguar ne stafin diplomatik eshte nje kapitull i mbyllur Ai sh

Nuk ka projekt per Radiken
  • 2014-01-31

Nuk ka projekt per Radiken

Duke iu përgjigjur kërkesës së grupit të LSI-së për një interpelancë mbi çështjen “Radika”, ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, i deklaroi Parlamentit se “nuk jemi ende përballë një ç

No Pic available
  • 2014-01-31

Rama Reforme ligjore ne SHISH

Mazhoranca do te ndryshoje ligjin per Sherbimin Informativ Shteteror Reforma eshte paralajmeruar nga kryeministri Edi Rama ne seance plenare gjate debateve per situaten e rendit dhe sigurise ne vend Sipas liderit te mazhorances lufta ndaj krimit kerkon edhe reforme ligjore dhe pervec ngritjes se byr