Rezultate te kerkimit per termin: +Radio +Kosovs

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Topi: Ideja e ndarjes, sht dalldi

Presidenti shqiptar Bamir Topi, deklaroi pr Radio-Televizionin e Kosovs, se ideja serbe pr ndarjen e Kosovs sht dalldi e shfrenuar dhe nj tez e cila nuk do t realizohet kurr. Topi theksoi se nuk mund t ket skenar t till ndarjeje. T japsh ide pr hapa t mdha retrograde, q do t prishnin do lloj bal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.342Z

Hyseni: Gjykata do ta rikonfirmoj pavarsin

(Update) Ministri i Jashtm i Kosovs, Sknder Hyseni, tha sot n Hag se Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis, do t rikonfirmoj pavarsin e Kosovs. Ajo q dgjuam ishte vetm rikonfirmim i s drejts s rastit t Kosovs dhe t pavarsis s Kosovs, u tha ai gazetarve n Hag, pasi Serbia e paraqiti fjaln e saj. M tutje,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.387Z

Vendimi n pranver

N Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis ka prfunduar seanca dgjimore rreth ligjshmris s pavarsis s Kosovs, n t ciln kan prezantuar argumente 29 shtete. Gjat procesit nntditor n Gjykatn e Bots, prfaqsues nga 14 shtete kan deklaruar se shpallja e pavarsis s Kosovs nuk ka qen n kundrshtim me asnj norm t apli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.621Z

SHBA: Pavarsia, rezultat i shprbrjes s Jugosllavis

Shtetet e Bashkuara t Ameriks kan mbrojtur fuqishm shpalljen e pavarsis s Kosovs para Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis. Prfaqsuesi i Departamentit t Shtetit, Harold Koh, prmendi argumente juridike dhe historike q uan deri n shpalljen e pavarsis. Sot, afro dy vite m pas, e shohim se shpallja e pavars

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

Holanda e Britania na mbshtesin, Rumania kundr

N Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis n Hag, sot vazhduan seancat dgjimore lidhur me shpalljen e pavarsis s Kosovs me paraqitjet e Holands, Rumanis dhe Britanis s Madhe. Prfaqsuesja e Holands, Lizbet Lajzand, e cila hapi ditn e sotme, tha se shpallja e pavarsis s Kosovs sht n harmoni me t drejtn ndrkom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.352Z

Fjala e Britanis

Holanda dhe Britania e Madhe kan mbshtetur pavarsin e Kosovs dhe kan pohuar se ajo sht shpallur n harmoni me t drejtn ndrkombtare dhe t drejtn e Kosovs pr vetvendosje. Rumania, ndrkaq, ka pohuar se Rezoluta 1244 ka garantuar integritetin territorial t Serbis. Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis n Hag,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.180Z

Austria: Pavarsia, konform t drejts ndrkombtare

Procesi i shqyrtimit t ligjshmris s shpalljes s pavarsis s Kosovs ka vazhduar sot, n dritn e tret, me paraqitjen e qndrimeve t Austris, Azerbajxhanit dhe Bjellorusis. Austria ka mbrojtur sot pavarsin e Kosovs, duke e cilsuar at si akt konform s drejts ndrkombtare. Azerbaixhani dhe Bjellorusia kan k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama