Rezultate te kerkimit per termin: +Radio +Kosovn

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.342Z

Hyseni: Gjykata do ta rikonfirmoj pavarsin

(Update) Ministri i Jashtm i Kosovs, Sknder Hyseni, tha sot n Hag se Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis, do t rikonfirmoj pavarsin e Kosovs. Ajo q dgjuam ishte vetm rikonfirmim i s drejts s rastit t Kosovs dhe t pavarsis s Kosovs, u tha ai gazetarve n Hag, pasi Serbia e paraqiti fjaln e saj. M tutje,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.484Z

PE diskuton vizat me Shqipërinë. Fratini: Hiqen brenda 2010-ës

Shqiptart do t lvizin pa viza n vendet e hapsirs Shengen, brenda ktij viti. Deklarata sht e Ministrit t Jashtm t Italis, Franko Fratini, i cili n forumin e Sllovenis pr Zhvillimin e rajonit t Ballkanit, rikonfirmoi qendrimin e qeveris italiane pr liberalizimin e vizave pr qytetart e Shqipris dhe t B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.180Z

Austria: Pavarsia, konform t drejts ndrkombtare

Procesi i shqyrtimit t ligjshmris s shpalljes s pavarsis s Kosovs ka vazhduar sot, n dritn e tret, me paraqitjen e qndrimeve t Austris, Azerbajxhanit dhe Bjellorusis. Austria ka mbrojtur sot pavarsin e Kosovs, duke e cilsuar at si akt konform s drejts ndrkombtare. Azerbaixhani dhe Bjellorusia kan k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.343Z

N GJND, mbyllet java e par

N seancn e sotme dgjimore n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis, Bolivia dhe Brazili kan kundrshtuar pavarsin e Kosovs, duke thn se me t "sht shkelur parimi i sovranitetit dhe trsis territoriale". Bullgaria ndrkaq, ka thn se krijimi i shteteve t reja varet nga fakti nse ai entitet disponon popullatn, ter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Si t mposhtet e keqja e sedimentuar?

Seria e festave t fundvitit e gjen dhe e l Kosovn pa status t definuar, pa qeveri t re dhe n t njjtn koh me rangimin n vendin e dyt n bot prnga optimizmi i popullsis shumic. Nj vend q nuk e di ende t ardhmen e vet, (edhe pse ajo tashm disi sht m e ravijzuar se sa ishte n fillimin e ktij viti), q nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.564Z

Bekim Fehmiu, amanet prej heretiku: të digjem!

uk ka thënë kurrë që i është mërzitur jeta se vetëm të kryejë vetëvrasje se ndryshe nuk di 74 qirinj n sheshin para Teatrit Kombtar t Kosovs, pr aktorin e vetm shqiptar t prmasave botrore, i veant n jet dhe aktrim, ishte i veant edhe n vdekje dhe amanet. Vrau veten dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama