Rezultate te kerkimit per termin: +Radio +Televizionit +Shqiptar

Total: 860
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.504Z

Kriza e Radio Televizionit Shqiptar

Nga Ilir Yzeiri Unë jam i përfshirë në këtë krizë sepse besova me naivitet se Edi Rama që ishte vënë në krye të procesit të reformimit të këtij institucioni, e kishte seriozisht angazhimin e tij. Besova gjithashtu se edhe Këshilli Drejtues që ka në përbërje të tij, kryetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.230Z

Zëra e këngetarë të rinj në festivalin e Radio Televizionit Shqiptar

12 Tetor /ATSH- Megi Zonja./- Emra të fuqishëm priten të ngjiten sivjet në skenen e Festivalit në Radio Televizionit Shqiptar. Edea Demaliaj, fituesja e X Factor Albania dhe njëkohësisht vajza e të ndjerit Gentian Demaliaj - vokalist i grupit "Djemtë e Detit". Erga Halilaj, e cila numëron

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.281Z

Favorizoi partitë qeverisëse, shkarkohet drejtoresha e Radio-Televizionit të Gjirokastrës

Drejtori i Përgjithshëm i RTSH Thoma Gëllçi, ka shkarkuar sot nga detyra drejtoreshën e Radio Televizionit të Gjirokastrës zonjën Albana Allushi. Radio Televizioni i Gjirokastrës është njëra prej degëve rajonale të Televizionit Publik. Shkak për këtë shkarkim janë bërë raportet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.409Z

Këshilli Drejtues i Radio Televizionit Publik Shqiptar paraqet raportin e veprimtarisë për vitin 2009 në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik.

Këshilli Drejtues i Radio Televizionit Publik Shqiptar paraqiti sot raportin e veprimtarisë për vitin 2009 në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik. Gjatë mbledhjes, Kryetari i Këshillit Drejtues të RTSH, Agron Tufa njohu anëtarët e komisionit me organizimin e punës së k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.807Z

CEZ Shpërndarje: Taksa e Televizionit shkon në buxhetin e shtetit

SHKRUAN: Sabina Veizaj 12-03-2011 12:33CEZ Shpërndarje ka sqaruar dje, nëpërmjet një deklarate për shtyp, gjithë klientët e saj në lidhje me taksën prej 100 lekësh të Televizionit Publik Shqiptar. “Në përgjigje të disa raportimeve nga mediat shqiptare, në lidhje me arkëtimet nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.283Z

Bello: “Kontrolli i Lartë i Shtetit të hetojë abuzimet e Televizionit Publik Shqiptar”

Partia Socialiste ka reaguar pas publikimit të Raportit më të fundit të Këshillit Kombëtar të Radio-Televizioneve. Duke komentuar këtë raport, deputeti socialist Marko Bello tha se në të konfirmohet sërish injorimi që po u bën Radio Televizioni Shqiptar veprimtarive politike të parti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.447Z

A e do publiku Radio-Televizionin Publik?

Para një viti isha i ftuar në tryezën që organizoi PS-ja me analistë, gazetarë e pronarë të mediave shqiptare rreth reformave që ajo parashikonte për këtë sektor të rëndësishëm për konsolidimin e demokracisë so

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama