Rezultate te kerkimit per termin: +Radio

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.221Z

Fyerjet, radio Shkupi: Mos informoni në shqip

SHKUP- Radio Shkupi, programi në gjuhën shqipe ka vendosur të bojkotojë përfaqësueset e Maqedonisë, në futboll, basketboll, hendboll apo edhe në sporte të tjera. Kjo masë vjen pas fyerjeve të njëpasnjëshme që tifozët maqedonas i kanë bërë shqiptarëve. Sipas një njoftimi të shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.741Z

Top Albania Radio mbush 11 vjec

Top Albania Radio, radio me e madhe ne Shqiperi, lindi ne 14 shkurt te vitit 1998 diten e te dashuruareve, plot 11 vjet me pare. Ky medium radiofonik tashme eshte shnderruar ne radion me te suksesshme ne vend, me muziken me te zgjedhur shqiptare dhe te huaj dhe me edicionet informative te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.712Z

Venezuele, Chavez mbyll 34 radio

Presidenti venezuelian Hugo Chavez ka ndermarre nje ofensive te gjere kunder mediave, duke mbyllur 34 radio vendase. Motivi zyrtar, i bere publik nga autoritetet lokale eshte se, per keto radio kishte perfunduar periudha e koncesionit dhe rinovimi nuk eshte lejuar. Dhoma e Radiotransmeti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.250Z

Gosselin – Radio Star?

Nga Express më 30 shtator 2011 në ora 09:09 Kate Gosselin e pashpresë kërkon famë për 15 minuta. Prezantuesja e njohur – e cila ka një emision në televizionin TLC – ka thënë se do të vazhdojë një karrierë të re në radio. “Kjo është një ide që më emocionon s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.060Z

Mbyllet radio afgane për gratë

Pronari i një prej radio stacioneve të Afganistanit dedikuar vetëm për gratë ka thënë se një prej stacioneve rajonale të kësaj kompanie është mbyllur pasi ai ka refuzuar që të paguaj ryshfet për zyrtarët. Radio “Z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.229Z

Futboll në radio

Nga Artan Fuga Dikur, pas përfundimit të studimeve universitare, që të merrje diplomën, duhej të bëje edhe nja gjashtë muaj zborr. Një lloj shërbimi ushtarak me kohë të përshpejtuar. Mua më qëlloi ta bëjë në repartin e mbrojtjes kundër-ajrore të Tiranës. Nuk duheshin lënë avi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.361Z

28 Nëntor 1938: Themelohet Radio Tirana!

Nga Besnik DizdariSot, në ditën e Pavarësisë, atë të 28 Nëntorit të vitit 2008, mbushen plot 70 vjet nga përurimi i Radio Tiranës, natyrisht e para në historinë e Shqipërisë. Siç kemi shkruar me kohë, mu më 1 shtator 1938, 30-vjeçari Anton Mazreku përmes zërit të tij asokohe të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama