Rezultate te kerkimit per termin: +Radion +Europa

Total: 246
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.175Z

Të dëgjojmë radion

Dimitër DINEV Radioja zinte vend të veçantë në kohën e socializmit real. Ajo qe e vetmja pajisje me të cilën mund të merrje lidhje të drejtpërdrejtë me Perëndimin. Domethënë, për t’u ndjerë disident, njeriut nuk i duhej asgjë tjetër, përveçse një aparat i mirë radioje, i v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.664Z

Ribery percmon Europa League

Frank Ribery është shprehur shumë qartë mbi situatën e Bayern Munchen në këtë pikë të sezonit. Ekipi bavarez është vetëm 2 pikë larg një vendi në Ligën e Kampioneve për sezonin e ardhshëm dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.635Z

Knaus: Europa mund t'i ofrojë Ballkanit më shumë se "perspektivë"

Analistja e Iniciativës Europiane për Stabilitet, Verena Knaus, ka vlerësuar për Radion "Europa e Lirë" se shpenzimi i shumë energjive në bërjen bashkë të Serbisë dhe Kosovës në një tryezë, huqi mundësitë reale që paraqiste konferenca e Sarajevës për të gjitha vendet e rajonit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.641Z

Knaus: Europa mund ti ofrojë Ballkanit më shumë se perspektivë

Analistja e Iniciativës Europiane për Stabilitet, Verena Knaus, ka vlerësuar për Radion “Europa e Lirë” se shpenzimi i shumë energjive në bërjen bashkë të Serbisë dhe Kosovës në një tryezë, huqi mundësitë reale që paraqiste konferenca e Sarajevës për të gjitha vendet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.578Z

Papa Françesku: Europa është plakur duke parë si idhull paranë

Papa Françesko gjatë një interviste dhënë sot për radion katolike “Renascenza” të Portugalisë shpreh mendimin e tij mbi temat më delikate të aktualitetit ndërkombëtar; emigracioni, mikpritja e strehimi i emigrantëve, politikat europiane e globale si dhe rreziku ndaj terroriz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.691Z

Thaci:6 pikeshi ceshtje e mbyllur

Ne nje interviste per Radion Europa e Lire kryeministri kosovar Hashim Thaci e ka cilesuar ceshtjen e gjashtepikeshit te sekretarit te OKBse Ban KI Mun, ceshtje te mbyllur.Sipas tij ky plan nuk eshte akt obligativ per vendin dhe nuk do te jete ne rend te dites as ne te ardhmen ne Kosove.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.157Z

Hyseni: Askush nuk mund ta anulojë pavarësinë e Kosovës

"Askush nuk mund ta anullojë pavarësinë e Kosovës". Kjo ka qenë deklarata e dhënë për Radion "Europa e Lirë" nga ministri i Jashtëm kosovar Skënder Hyseni, njëherazi edhe kryesues i delegacionit kosovar në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë, ku po zhvillohen sea

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama