Rezultate te kerkimit per termin: +Radion +Evropa

Total: 2676
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:27.899Z

Qeveria maqedonase e ka përgjuar Radion Evropa e Lirë

Lideri i Lëvizjes Social-Demokrate në Maqedoni, Zoran Zaev, ka thënë sot në Shkup se së paku 20 mijë persona janë përgjuar nga autoritetet në vitet e fundit. Zoti Zaev, partia e të cilit ëstë më e fuqishmja në opozitë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.510Z

Leonetti: Për Greqinë dalja nga Eurozona është dalje nga Evropa

PARIS - Greqia do të përjashtohet nga zona euro, por gjithashtu dhe nga Bashkimi Evropian nëse ajo nuk pranon planin e vendosur nga vendet evropiane më 27 tetor për zgjidhjen e borxhit, paralajmëroi sot ministri francez i Çështjeve Evropiane, Jean Leonetti.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.502Z

Zëri i Amerikës, Radio Evropa e Lirë raportojnë në Kongres

Ligjvënësit amerikanë u thanë drejtorëve të dy stacioneve të transmetimeve ndërkombëtare, që financohen nga qeveria se ato kanë një rol të rëndësishëm për të ushtruar "pushtetin e butë"tek audiencat e huaja. Drejtorët e Zërit të Amerikës dhe Radios Evropa e Lirë dëshmuan pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.063Z

Fried: EULEX-i nuk është neutral

Ndihmësnënsekretari amerikan i Shtetit për çështjet e euro-azisë Daniel Fried ka përsëritur mbështetjen e tij për tërësinë territoriale të Kosovës. "Kosova do të mbetet e pandarë", theksoi Fried. Duke folur për vendosjen e EULEX-it, Fried për Radion Evropa e Lirë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.274Z

Anulohet vizita e Vuçiqit në veri të Mitrovicës

Është anuluar vizita e kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq, në Kosovë, e paraparë për të dielën. Zyrtarë nga Qeveria e Kosovës, kanë bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se vizita e paralajmëruar e kryemin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.275Z

Anulohet vizita e Vuçiçit në veri të Mitrovicës

Është anuluar vizita e kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiç, në Kosovë, e paraparë për të dielën. Zyrtarë nga Qeveria e Kosovës, kanë bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se vizita e paralajmëruar e kryeministrit serb në veri të Kosovës, nuk do të realizohet, pa dhënë shpj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.941Z

Nje hap para armikut

01-10-2010 / Evropa e Lire Kryetari i Bordit Amerikan te Guvernatoreve per Transmetime BBG Walter Isaacson shpalli nje drejtim te ri te transmetuesve nderkombetare te Shteteve te Bashkuara qe ka te beje me mjetet dhe teknologjite e fundit te mediave per te qene keshtu nje hap perpara atyre qe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama