Rezultate te kerkimit per termin: +Radomir

Total: 137
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.899Z

Bosnjë, dënohen dy serbë për masakrën e Srebrenicës

SARAJEVë - Dy serbë të Bosnjes, Radomir Vukoviç dhe Zoran Tomiç, janë dënuar me sot nga drejtësia boshnjake me 31 vjet heqje lirie secili për përfshirje në "gjenocid", vepër e kryer në vitin 1995 kundër popullsisë myslimane në Srebrenicë, njoftuan sot burime të gjyqësori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.414Z

Në masakrën e Pejës serbët vranëserbët, për t'i ulur imazhin UÇK-së

BEOGRAD - Urdhri për vrasjen e fëmijëve serbë në Pejë gjatë luftës së Kosovës u dha nga Radomir Markoviç me qëllim që ky krim t’i atribuohej UÇK-së e kësaj t'i ulej imazhi.Radomir Markoviçi ka dh&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.267Z

Pranga kryekomunarit të Kalasë së Dodës. Akuzohet për shpërdorim detyre

Policia e Tiranes ka arrestuar kreun e Komunes s Kalas se Dods, ndersa po heton ne gjendje te lire 3 persona te tjere. Bajram Himallari eshte vene ne pranga mbremjen e djeshme ne kuader te operacionit "Zarfi i Bardhe" me akuzen e shprdorimi t detyres dhe falsifikimit te dokumentave.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.729Z

Serbia, Antic: Duhet të luajme me mire

WORLD CUP 2010 - Të kënaqur pas fitores 4-3 kundër Kamerunit, Radomir Antic dhe Dejan Stankovic, respektivisht trajner dhe kapiten i Serbisë, janë të bindur se ka akoma gjëra për t’u përmirësuar përpara fillimit të Botërorit. Trajneri Radomir Antic: “Ishte një ndeshje me shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.295Z

Dimic: Beogradi s'ka zgjidhje tjeter, vetem perkrahje EULEX-it

Kryetari i Nismes per Kosoven Evropiane, Demokratike dhe Shumetnike, Radomir Dimic, deklaroi se Serbia ketu nuk ka zgjidhje tjeter dhe duhet te perkrahe EULEX ne te kundert demi per te do te ishte i madh. "Une ne disa raste e kam shprehur publikisht mendimin tim sa i perket EULEX-it. Misioni i EULEX

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.032Z

Dergohet ne gjyq kreu i komunes qe internoi rivalin

TIRAN- Task-Forca e prokurorise se kryeqyteti mbylli hetimet dhe dorezoi per gjykim dosjen penale ndaj kryetarit te komunes se Kalase se Dodes ne Diber Bajram Himallari i cili akuzohet per falsifikim dhe perdorimi te akteve te gjendjes civile. Ky fakt konfirmohet nga burimet zyrtare te institucion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.535Z

Franca arreston serbin e dyshuar për djegien e 59 personave

Policia franceze mëngjësin e djeshëm ka arrestuar shtetasin serb të Bosnjes Radomir Susnjar, i cili është i akuzuar për masakrimin e muslimanëve gjatë periudhës së luftës, 1992-1995 në Bosnje e Hercegovinë. Sipas prokurorëve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama