Rezultate te kerkimit per termin: +Radoslaw +Sikorski

Total: 32
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.370Z

Kryeministri Berisha takon Ministrin e jashtëm të Polonisë, zotin Radoslaw Sikorski  

Kryeministri Berisha priti sot në një takim Ministrin e jashtëm polak, zotin Radoslaw Sikorski. Pasi i uroi përzemërsisht mirëseardhjen, Kryeministri Berisha e falënderoi zotin Sikorski për mbështetjen e vazhdueshme që Polonia i ka dhënë S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.416Z

Polonia: Gjermania të shpëtojë eurozonën

Polonia i drejton ekonomise me te fuqishme te Bashkimit Europian, Gjermanisë, një apel për të shpëtuar Eurozonen. Thirrja per nderhyrjen e Berlinit erdhi nga shefi i diplomacise polake Radoslaw Sikorski gjate nje fjalimi teper te sinqerte ne kryeqytetin gjerman, i cili perm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.812Z

Ndërron jetë ish-kryeministri polak Mazowiecki

Ndërron jetë kryeministri i parë polak i periudhës së pas komunizmit Tadeusz Mazowiecki. Mediat në Poloni njoftojnë se ai ndërroi jetë në moshën 86 vjeçare. Mazowiecki ishte një nga liderët e lëvizjes për demokraci, dhe u bë kryeministër në vitin 1989. Mazowiecki konsiderohet një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.414Z

Polonia i bën thirrje Gjermanisë të shpëtojë Eurozonën

Thirrja për ndërhyrjen e Berlinit erdhi nga shefi i diplomacisë polake Radoslaw Sikorski gjatë një fjalimi tepër të sinqerte në kryeqytetin gjerman, i cili përmendi shkarazi edhe të kaluarën e trazuar të marrëdhënieve të vendit të tij me fqinjin e vet më të madh. "Do të kthehem nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.958Z

Kush janë kandidatët për të zëvendësuar Catherine Ashtonin?

Diplomatët e lartë të Italisë dhe Polonisë po konkurrojnë për postin e lartë të shefit të politikës së jashtme të Bashkimit Evropian. Italia sot zyrtarisht e ka nominuar ministren e jashtme, Federica Mogherini, ndërsa Polonia ka s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.960Z

BE: Italia dhe Polonia, konkurrente për postin e lartë

BRUKSEL- Diplomatët e lartë të Italisë dhe Polonisë po konkurrojnë për postin e lartë të shefit të politikës së jashtme të Bashkimit Evropian. Italia sot zyrtarisht e ka nominuar ministren e jashtme, Federica Mogherini, ndërsa Pol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.341Z

“SHBA të instalojë mburojën antiraketore”

 Polonia shprehu dëshirën që administrata e re amerikane të mos i braktisë planet për stacionimin e mburojës antiraketore në territorin polak. Ministri i Jashtëm Radoslaw Sikorski tha në një konferencë në Bruksel se Varshava ka marrë një “lloj rreziku politik” me nën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama