Rezultate te kerkimit per termin: +Rafti

Meta: total 130 / total_found 130 / time 0.000 / keyword[0] rafti / docs[0] 130 / hits[0] 153 /
I vetëburgosuri i artit
  • 2018-09-16

I vetëburgosuri i artit

Nga Durim Abdullahu Që nga koha e regjimit ngjyrëkuq që e kishte burgosur, ai jeton në një bllok banesash të ndërtuara kaherë, në lagjen e Pazarit të Ri në Tiranë. Dy ditë më pas, ai do të bëhet 83 vjeç. Megjithëse njëri ndër artistët dhe intelektualët më aktiv shqiptar, deri

A takohemi për një libër?
  • 2018-05-12

A takohemi për një libër?

ILNISA AGOLLI Afërmendsh, nuk i themi dot të gjitha në ditët tona dhe e dimë që jemi nga pak memecë kur mendojmë. Pastaj mbyllim sytë! A mendojmë? Çfarë mendojmë? Po pse? Afërmendsh, është e njëjta frymë që i përgjigjet vetes dhe asaj ç’jemi në të vërtet dhe e dimë që

Ndihma ekonomike, Basha në Lezhë: Do mbrojmë të drejtën tuaj
  • 2018-03-11

Ndihma ekonomike, Basha në Lezhë: Do mbrojmë të drejtën tuaj

Kryetari i PD Lulzim Basha vizitoi disa familje në Lezhë që janë përjashtuar nga ndihma ekonomike. Rasti i Ardian Danit, është ai i babait që, pas vdekjes së bashkëshortes, rrit i vetëm 3 fëmijë të mitur. Pas heqjes së ndihmës ekonomike lypja në rrugë dhe shitja e gjakut është e

Kuzhina, 7 rregulla për ta organizuar që dieta të ketë sukses
  • 2018-02-24

Kuzhina, 7 rregulla për ta organizuar që dieta të ketë sukses

1.Fshihni ushqimet kalorike Kur doni të humbni peshë, grumbullimi i ushqimit të shëndetshëm është i rëndësishëm, por nëse i vendosni ato në vendin e gabuar, atëherë nuk mund t’i blini ato. Siç konfirmojnë studime të shumta shkencore, mënyra në të cilën ruhet ushqimi nuk ko

No Pic available
  • 2017-06-08

Tefta Radi largohet nga Shqipëria: Ja pengu që kishte Franko

Tre muaj pas ndarjes nga jetë të artistit Françesk Radi, bashkëshortja e tij rrëfehet nga Melburni në një intervistë për gazetën Dita. Çfarë ka ndodhur me zonjën e njohur të ekranit, një dokumentar për Frankon dhe fakti që pas viteve 90 askush nuk u kujtua për njeriun që vitet me

No Pic available
  • 2017-06-08

INTERVISTA / Tefta Radi flet nga Australia: Për Françeskun dhe ikjen time nga Shqipëria

Tre muaj pas ndarjes nga jeta të artistit Françesk Radi, bashkëshortja e tij rrëfehet nga Melburni në këtë intervistë për Dita-n. Çfarë ka ndodhur me zonjën e njohur të ekranit, një dokumentar për Frankon dhe fakti që pas viteve 90 askush nuk u kujtua për njeriun që vitet me të bu

No Pic available
  • 2017-06-05

El Dorado, e vërteta prapa legjendës

Ëndrra e El Dorados, një qytet i humbur me flori, çoi shumë konkuistadorë drejt një kërkimi të pafrutshëm nëpër pyjet dhe malet e Amerikës së Jugut. Por gjithçka ishte thjeshtë dëshirë e ethshme. I florinjti në të vërtetë nuk ishte një vend, por një person siç e konfirmojnë