Rezultate te kerkimit per termin: +Raggio

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.371Z

Trafik automjetesh, ndalohet italiani

DURRES - Nje 46-vjecar, shtetas italian, dyshohet te kete sjelle nga Italia ne Durres tre automjete, te cilat kane rezultuar te vjedhura ne shtetin fqinj. Burime zyrtare nga Drejtoria e Policise se Qarkut thane dje se “Mario Capasso, 46 vjec, lindur dhe banues ne Castrovillari, te rajonit Raggio C

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.538Z

Interi në Xhenoa për të ruajtur kreun

Më pak se një orë pasi të ketë mësuar rezultatin e ndeshjes tjetër të rëndësishme Juventus-Fiorentina që e ndjekin me nga dy pikë më pak secila, Interi zbret për të dytën herë gjatë këtij viti në Marassi të Xhenoas. Hera e parë qe fatale kur u mund 1-0 nga Sampdoria dhe këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.542Z

Super Inter fiton 0-5 në Xhenoa  

Pothuajse gjatë gjithë ndeshjes Interi është perfekte dhe autoritare në fushën e lojës. Megjithëse me mungesa të rëndësishme si Eto, Milito dhe Mota, Mourinjo vendos mirë skuadrën sipas modulit 4-3-2-1 ku Baloteli është sulmues i vetëm.Mjaftojnë gjashtë minuta që Kambiaso të shë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.158Z

Xhenova pret Fiorentinën, fitorja detyrim

Si Xhenova, ashtu edhe Fiorentina kanë treguar formë të dobët në ndeshjet  fundit në Serinë A, teksa janë mundur përkatësisht nga Kaljari 3-2 dhe Napoli 1-0. Ndërkohë që në kupat e Europës (Fiorentina në Ligën e Kampionëve dhe Xhenova në Ligën e Europës), skuadra e Prandeli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.909Z

Vrasja e dy shqiptarëve në Bazel për vjedhjen e 2 kg heroine?

Ende asnjë gjurmë nga vrasësit e dy shqiptarëve në Bazel në Zvicrës. Kur kanë kaluar katër ditë nga ngjarja e rëndë, në të cilën mbeti i plagosur rëndë edhe një person i tretë po shqiptar, mediat zvicerane shkruajnë se atentati dyshohet të jetë një hakmarrje për vjedhjen e nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.049Z

Ndarja e kuotave për të gjitha provincat

29/03/2011  Punësimi sezonal në Itali, aplikimet kryhen on-line Shpërndahen kuotat për punësimin e shtetasve të huaj në provincat e ndryshme italiane. Një javë pas nisjes së afatit zyrtar të plotësimit të kërkesave në faqen e internetit, është publikuar dhe ndarja e kuota

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.223Z

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama