Rezultate te kerkimit per termin: +Rahoveci

Meta: total 257 / total_found 257 / time 0.000 / keyword[0] rahoveci / docs[0] 257 / hits[0] 342 /
Shija e verës shqiptare
  • 2017-01-07

Shija e verës shqiptare

Falë pozicionit gjeografik, numrit të ditëve me diell, tokës pjellore dhe varieteteve autoktone, në Shqipëri ka potencial të zhvillohet një industri konkurruese në rajon dhe më gjerë. Ekspertët rekomandojnë si të rrisim emrin e mirë të verës shqiptare   Shprehja se vera, sa

No Pic available
  • 2016-09-18

Festivali Ndërkombëtar i Poezisë në Rahovec përmbyll edicionin e dytë

Festivali i poezisë, një ftesë për tu rikthyer në Kosovë Olimbi Velaj Fundjava që sapo lamë pas e zhvendosi në Rahovec vëmendjen e të gjithë prishtinasve, gjakovarëve, pejanëve dhe të të tjerëve që e dinë mirë si festohet e gëzohet në vendin e verës. Qyteti i vogël me 22 mij

Edicioni i dytë i Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë në Rahovec, e ftuar nga Shqipëria poetja Olimbi Velaj
  • 2016-08-28

Edicioni i dytë i Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë në Rahovec, e ftuar nga Shqipëria poetja Olimbi Velaj

Festivali i madh i një qyteti të vogël Më 2-4 shtator 2016, në Shtëpinë e Kulturës Mensur Zyberaj në Rahovec mbahet edicioni i dytë i Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë. Ideator është poeti dhe miniaturisti i njohur Fahredin Shehu. Në këtë aktivitet, që synon të jetë i përvits

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Sivjet, asnjë rast me ethe hemorragjike Krime Kongo
  • 2016-06-29

Sivjet, asnjë rast me ethe hemorragjike Krime Kongo

Numri i pickimeve nga rriqrat sivjet është përgjysmuar, ndërsa prej 46 rasteve të trajtuara si të dyshimta, pas analizave laboratorike, të gjitha kanë rezultuar negative, u tha në takimin e Këshillit ndërministror për parandalimin dhe luftimin e etheve hemorragjike Krime - Kongo, të ci

STINA E LULEVE TË VDEKURA  Poezi nga Xhevdet Bajraj
  • 2016-02-26

STINA E LULEVE TË VDEKURA Poezi nga Xhevdet Bajraj

Po përcjellim një tubë me poezi të poetit të dallueshëm Xhevdet Bajraj, marrë nga libri Copa ime e qiellit (shqip-spanjisht), fitues i çmimit për poezinë në Panairin e librit, Prishtinë 2015. Xhevdet Bajraj është poeti shqiptar më i përkthyer në spanjishte dhe i vlerësuar natyrisht

Gërxhali e Boselli diskutojnë zhvillimin e veprimtarisë së modës në Kosovë
  • 2016-02-06

Gërxhali e Boselli diskutojnë zhvillimin e veprimtarisë së modës në Kosovë

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu priti sot në takim delegacionin e Odës Nacionale të Modës Italiane, kryesuar nga kryetari i nderit i kësaj Ode, Mario Boselli dhe me këtë rast u bisedua lidhur me mundësitë e bashkëpunimit në mes të dy asociacioneve të biznesit