Rezultate te kerkimit per termin: +Rahovecit

Total: 653
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.853Z

Kokrra e Rahovecit

Kandidatet per Kryetar te Rahovecit i kane dhene fund te premten fushates. Te dielen PDK146ja LDK146ja AAK146ja AKR146ja dhe LDD146ja do te maten me votat e rahovecianeve. 147Kokrren148 e Qytetit te Rrushit e duan te gjithe. Zgjedhjet ne kete komune partite i shohin si test serioz per 12 dhjetorin N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.608Z

Kryeministri Mustafa vizitoi Komunën e Rahovecit

Rahovec, 02 shkurt 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Financave, Avdullah Hoti dhe ministri i Bujqësisë, Memli Krasniqi, ka vizituar të hënën Komunën e Rahovecit. Fillimisht, kryeministri Mustafa ka vizituar Kuvendin Komunal të Rahovecit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.090Z

Zgjedhje per kryetarin e komunes se Rahovecit

Ne komunen e Rahovecit te dielen u mbajt raundi i dyte i zgjedhjeve per kryetar te komunes. Gara per te parin e qytetit zhvillohet ndermjet kandidatit te Lidhjes Demokratike te Kosoves Ibrahim Kryeziu dhe atij te Aleances per ardhmerine e Kosoves Smajl Latifi. Perseritja e zgjedhjeve ne kete kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.694Z

Shembulli i Rahovecit

Gara e balotazhit për kryetar të Rahovecit, të dielën, pritet të jetë një matje e re forcash. AKR’ja ka nënshkruar koalicion parazgjedhor për ta mbështetur kandidatin e LDK’së. Ndërsa, PDK’ja në heshtje po mbështet Smajl Latifin e AAK’së. Thuhet se koalicionet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.434Z

Komuna e Rahovecit formon shtabin për korrje-shirje 2014

Komuna e Rahoveci njihet si zonë bujqësore dhe muaji korrik do tÑ‘ jetë muaji kur edhe zyrtarisht do të fillojnë korrje fshirjet në komunën e Rahovecit. Për tu kujdesur për mbarëvajtjen e mirë të korrje shirjeve, kryetari i komunës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.972Z

Zgjedhje për kryetarin e komunës së Rahovecit

Në komunën e Rahovecit të dielën u mbajt raundi i dytë i zgjedhjeve për kryetar të komunës. Gara për të parin e qytetit zhvillohet ndërmjet kandidatit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ibrahim Kryeziu dhe atij të Aleanc&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.333Z

Kryetari i Rahovecit rikthehet në detyrë pas 45 ditësh

Rahovec, 16 gusht - Kryetari Komunës së Rahovecit është bërë pishman 45 ditë pasi kishte dhënë dorëheqje nga detyra, pasi të hënën është ulur sërish në karrigen e të parit të komunës për të vazhduar mandatin e tij.Në orët e para ai kishte pasur edhe mbështetjen e kryeministr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama