Rezultate te kerkimit per termin: +Rahovica

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] rahovica / docs[0] 28 / hits[0] 36 /
Shndërrimi i një klubi striptizmi! Qeveria i shpall luftë veseve
  • 2015-03-19

Shndërrimi i një klubi striptizmi! Qeveria i shpall luftë veseve

Duket se qeveria e Edi Ramës e ka marrë seriozisht luftën ndaj veseve. Në projektligjin e ri për lojërat e fatit parashikohet se nëse familjarët e një personi që është i fiksuar pas lojërave të fatit, ankohet për këtë ves, atëherë ata kanë të drejtën me ligj për të kërkuar

PS-LSI, kandidatët në shumicën e bashkive
  • 2015-03-09

PS-LSI, kandidatët në shumicën e bashkive

Tiranë - Kandidatët e përbashkët të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim po fillojnë të qartësohen pas negociatave disajavore. Kandidatët e Partisë Socialiste që do të mbështeten dhe nga votuesit e Lëvizjes Socialiste për Integrim, që kanë marrë pëlqimin e K

No Pic available
  • 2014-05-06

Berat, ministri Naço nderon lapidarin me foton e Enver Hoxhës

BERAT- 5 Maji është kujtuar nga të majtët e të djathtët veç e veç edhe në rrethe të ndryshme të vendit. Ajo që ka bërë përshtypje ka qenë se ministri i Drejtësisë, Nasip Naço ka nderuar në Berat

No Pic available
  • 2014-04-03

Sllovakia dënon me 22 vite burg kosovarin për trafik droge,

BRATISLAVE- Gjykata e Preshovës në Sllovaki: Gjykata e qytetit të Preshovës në Sllovaki sot ka refuzuan ankesën e Baki Sadikut nga Rahovica e Preshevës duke e dënuar atë me 22 vjet burg. Baki Sadikut akuzohet për prodhim dhe kontrabandë t&e

PS-LSI, mbledhin 51 firma për shkarkimin e Xhukës
  • 2014-02-15

PS-LSI, mbledhin 51 firma për shkarkimin e Xhukës

Depozitohet në Kuvend nisma, të martën mbledhja, ku e ftuar është edhe kryeinspektorja FATJONA MEJDINI Mazhoranca duket se është e vendosur për shkarkimin e drejtueses së Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave (ILDKPKI), Zana Xhuka

No Pic available
  • 2013-12-30

Kosova, 55 milionë euro për ish-tëburgosurit në burgjet serbe

PRESHEVË – Qeveria e Kosovës dje ka miratuar kompensim për të burgosurit politikë në burgjet e ish-Jugosllavisë. Për këtë janë akorduar së paku 55 milionë euro për 2 mijë të burgosur shqiptarë."Pjesë

Gjykata, prokurorisë: Heto deputetin e LSI-së
  • 2013-11-16

Gjykata, prokurorisë: Heto deputetin e LSI-së

Gledion Rahovica nuk zbatoi vendimin e gjykatës për një punonjës të Metrologjisë Sokol Çobo Ndrek Deda, një 60-vjeçar nga Puka, i papunë, i ka hapur probleme ligjore deputetit të LSI-së, Gledion Rahovica. Para se të zgjidhej deputet për herë të parë më 23 qershor në Qarkun e Berat