Rezultate te kerkimit per termin: +Raikard

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.213Z

Rajkard: Lorik Cana na jep fuqi

Trajneri i Gallatasarajt, Frenk Raikard, lavdëroi Lorik Canën në mënyrë indirekte. “Lorik Cana përshtatet me futbollin turk. Skuadra ka pasur nevojë për fuqi dhe me këtë lojtar kemi përfituar shumë”, - tha Rajkard për gazetën turke “Zaman”. Burimi: Albania-sport.comKliko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.465Z

Cana, sfidë serbëve në Beograd

Sfida e parë në Stamboll ka përfunduar 2-2, kështu që pritet që në Serbi përballja të jetë tepër e fortë. Një takim i veçantë do të jetë padyshim për mesfushorin e Kombëtares shqiptare, i cili pasi kaloi dëmtimin, është i gatshëm për trajnerin Frenk Raikard. Nuk dihet nëse k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.087Z

Grumbullohet Brazili Dinho jashte

Ronaldinho nuk figuron në listën e 23 lojtarëve të thirrur në Brazil për katër miqësore të parashikuara në nga data 26 maj në 9 qershor, kundër Danimarkës, Meksikës, SHBA dhe Argjentinës. Trajneri Menezes ka sqaruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.748Z

Genti Rushi, koncert xhaz në Teatrin e Metropolit

Një koncert xhaz hap kalendarin artistik në Teatrin e Metropolit. Për herë të parë, në datën 28 janar, në sallën "Shekspir", do të luhen tinguj të muzikës xhaz. Koncerti do të përfshijë një program me muzikë standarde xhaz dhe pjesë të riaranxhuara shqiptare. Genti Rushi, në nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.292Z

Marca: “Ronaldinjo në janar te Milani”

Sokol Paja Pas problemeve të shumta të kohëve të fundit mes tij dhe trajnerit Frenk Rajkard, klubi vendos ta shesë. Sulmuesi brazilian i Barcelonës mund të kalojë te Minali që në muajin janar të vitit 2008, pasi vetëm në këtë muaj është mundësia e transferimit gjatë merkatos dim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.645Z

Në Brazil përtërijnë legjendat

Në Brazil, emrat e ish futbollistëve të njohur botërorë janë të pranishëm edhe sot. Romario, Roberto Baggio, Rudigullithi, Baloteli, Raikard e Mattheus janë disa nga emrat e disa prej lojtarëve të njohur, e që i mbajnë të rinjtë brazilianë, të cilët luajnë në Copa Juvenil Sao Pau

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.351Z

Hakmarrja holandeze dhe shpërthimi i Van Basten

Nga historia e evropianeve të futbollit, (1960-2016) Hakmarrja holandeze dhe shpërthimi i Van Basten     (RF Gjermane, 1988) Nga Skifter Këlliçi Në finalen e Botërorit 74 në Olimpia Stadium të Mynih midis RF Gjermane dhe Hollandës, Myleri dhe Bekenbaueri me shokë kishin mposhtur porto

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama