Rezultate te kerkimit per termin: +Raikkonen

Total: 545
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.211Z

Ferrari nuk rinovon me Raikkonen

Mungon vetëm zyrtarizimi por tashmë është thuajse e kryer. Kimi Raikkonen nuk do të jetë më një pilot i Ferrarit duke filluar që nga sezoni i ardhshëm. Skuadra italiane i ka komunikuar pilotit finlandez qëndrimin e saj që përpara garës së Çmimit të Madh të Italisë në Monza. Sipa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.858Z

Raikkonen triumfon në Belgjikë

Kimi Raikkonen, piloti I Ferrarit është fitues I garës së Formula 1 për cmimin e madh të Belgjikës qe u zhvillua në Spa-Franchorchamps. Kjo është fitorja e tretë me rradhë e Raikkonen në Belgjikë, kurse pas tijë sot në pozitën e dytë ishte Felipe Massa kurse I treti Fernando Alonso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.904Z

Raikkonen Monako kujtim i larget

Finlandezi Kimi Raikkonen ishte i pesti gjatë garës së fundit kur Perez u përpoq ta kalonte duke i bërë një hile. Kontakti mes dy makinave nxorri të dy pilotët nga renditja dhe çoi në një konflikt të ashpër, me Perez q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.927Z

F1 Raikkonen kthehet tek Ferrari

Kimi Raikkonen do të jetë sërish një pilot i Ferrarit duke nisur nga viti i ardhshëm. Piloti finlandez do të largohet nga Lotusi për të zëvendësuar Felipe Masën si shoku i skuadrës së Fernando Alonsos. Në këtë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.023Z

Raikkonen optimist per Ferrarin

Kimi Raikkonen u shpreh optimist pas ditës së parë të provave në Bahrein, ndërsa finlandezi shprehu bindjen se Ferrari i tij mund të bëjë ende edhe shumë përmirësime deri në ditët e mbetura nga fillimi i Botërorit. &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.967Z

F1, Raikkonen firmos per Mercedesin

Finlandezi Kimi Raikkonen ka firmosur nje kontrate me Mercedesin, ish-Brawn, per sezonin e 2010-es. Lajmin e ka bere te ditur televizioni brazilian “Globo” si dhe faqja e internetit e “Globoesporte”. Dje Steve Robertson, nje prej agjenteve te Raikkonen, ne nje int

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.971Z

Raikkonen konfirmon: Rikthehem ne vitin 2011

Raikkonen dhe Mercedes GP nuk kane nenshkruar asnje marreveshje, duke mbyllur perfundimisht mundesine qe ish ferraristi te bashkohet me ish Brawn GP. “Nuk kam pasur kontakte me Brawn dhe mendoj se vitin e ardhshem ata do garojne me dy gjermane. Une do rikthehem ne vitin 2011 nese do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama