Rezultate te kerkimit per termin: +Rainer +Wieland

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.116Z

Kryeministri Isa Mustafa, priti në takim zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, Rainer Wieland

Prishtinë, 10 prill 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, Rainer Wieland. Kryeministri Mustafa e njoftoi z. Wieland me progresin e vazhdueshëm që po arrihet në Kosovë, duke theksuar prioritetet e Qeverisë së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.003Z

Mustafa potencon nevojën e liberalizimit të vizave për Kosovën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, Rainer Wieland. Kryeministri Mustafa e njoftoi Wieland me progresin e vazhdueshëm që po arrihet në Kosovë, duke theksuar prioritetet e Qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.551Z

Wielandi po qëndron për vizitë në Kosovë

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland po qëndron në Kosovë me organizimin e Konrad Adenauer Stiftung. Sot, diplomatin nga Gjermania, Rainer Wieland e priti në një takim nënkryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Xh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.568Z

Krasniqi i kërkoi zv/presidentit Wieland të loboj për investime në Kosovë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi ka pritur sot në një takim zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, i shoqëruar nga Johannes D.Rey, shef i Fondacionit Konrad Adenauer për Kosove dhe Maqedoni si dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.056Z

Haradinaj shpalos vizionin kundër korrupsionit te zyrtarët e PE-së

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se vizioni i tij është lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Këto komente Haradinaj i ka bërë në takimin që ka pasur me udhëheqësit e Parlamentit Europian.AdPlatformZone =

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.860Z

Liberalizimi i vizave, mundësi e mirë për bizneset

Liberalizimi i vizave do të jetë një mundësi shtesë për qytetarët e Kosovës, e në veçanti për bizneset që të shtojnë kontaktet dhe rrisin volumin e bashkëpunimit me kompanitë e shteteve evropiane, si rrjedhojë edhe të zhvillimit ekonomik, ka thënë zëvendëspresidenti i Parlamen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.851Z

Zëvendëspresidenti i PE pret shpejt liberalizimin e vizave për kosovarët

Zëvendspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, ka vizituar Odën Ekonomike Gjermano Kosovare. Ai është njoftuar në përgjithësi, nga drejtori ekzekutiv i OEGJK-së, Albert Matoshi dhe anët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama