Rezultate te kerkimit per termin: +Rajonal

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.884Z

Projekti CARDS rajonal

Objektivi paresor i ndihmes se Bashkimit Evropian per vendet e rajonit te Ballkanit perendimor eshte mbeshtetja e procesit te stabilizim-asocimit. Ne kete kuader, Programi CARDS rajonal ofron mbeshtetje per Shqiperine, Bosnjen dhe Hercegovinen, Kroacine, Kosoven, Serbine e Malin e Zi dhe ish-Republi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.856Z

OBRIE: Prioritet, bashkëpunimi rajonal

Organizata për Bashkëpunim Rajonal dhe Integrime Evropiane ka përshëndetur Samitin rajonal të Prizrenit, në të cilin morën pjesë presidentët e katër shteteve të rajonit, Kosovës, Maqedonisë, Shqipërisë dhe Malit të Zi. Kjo organizatë, sipas Telegraf, vlerëson se bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.751Z

Kumbaro: Do nxitet bashkëpunimi kulturor ndër-rajonal dhe rajonal

Berat UNESCO, Urat e Ballkanit flasin, nismë për shkëmbime kulturore Mimoza Haxhialiu Aktiviteti ndërkombëtar Urat e Ballkanit flasin, i organizuar nga Fondacioni Ballkanika, UNESCO dhe Bashkia e Beratit, mblodhi dje në qytetin e një mbi e një dritareve, përfaqësues lokalë të shumë sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.478Z

Haxhinasto Prioritet integrimi rajonal

Ministri i Puneve te Jashtme z. Edmond Haxhinasto priti dje nje grup politikanesh te rinj dhe lidere te shoqerise civile nga vende te ndryshme te Ballkanit. Qellimi i ketij takimi ishte njohja e tyre me rolin e Shqiperise ne rajon prioritetet objektivat si dhe mundesite e rritjes se bashkepunimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.112Z

Ballkani, bashkepunim rajonal kunder krizes

Presidentet e vendeve te Evropes juglindore, te mbledhur ne Forumin Rajonal Ekonomik ne Oher, kane vleresuar se bashkepunimi rajonal eshte i domosdoshem per te shmangur efektet qe mund te vijne nga kriza financiare boterore. “Vendet e rajonit, ne menyre direkte ose jo do te perball

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.184Z

Mblidhet keshilli i bashkepunimit rajonal

brbrZhvillimet e fundit ne Ballkan jane reflektuar edhe ne takimin e Keshillit te Bashkepunimit Rajonal qe mbahet ne Tirane Mungoi ministri i Jashtem i Greqise Nikos Kotzias si shenje pergjigje ndaj notes se protestes se qeverise shqiptare per nisjen kerkimeve ne det Justifikimi ishte prezenca ne nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.134Z

Proporcionali rajonal, korrektim sistemit

Aleatët e PD-së kërkojnë mbledhjen e koalicionit të djathtë për të diskutuar mbi reformën zgjedhore Dy aleatë të Partisë Demokratike në pushtet që prej 3 korrikut 2005, thonë se duhet që të nisë sa më shpejt puna për reformën zgjedhore, me qëllim shfrytëzimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama